WhatsApp

WhatsApp arama bağlantısı nedir bağlantı nasıl oluşturulur

WhatsApp arama bağlantısı nedir bağlantı nasıl oluşturulur

Merhabalar, bu konumuzda WhatsApp’ın yeni özelliği olan arama bağlantısı oluşturma konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Konumuza geçmeden arama bağlantısı nedir kısaca bundan bahsederek nasıl bağlantı oluşturulur bununla ilgili bilgimizi verelim.

İş arkadaşlarınız, okul arkadaşlarınız veya özel gruplar için bir bağlantı oluşturmak suretiyle bu bağlantıyı açan kişilerin arama sohbetlerine katılması için geliştirilmiş bir özelliktir.

Arama bağlantı oluşturularak bir bağlantı linki oluşturulur bu oluşturan kullanıcı bu link bağlantısını gönderdiği kişilerin arama sohbetine katılmasını sağlayabilir.

Bu bağlantılar uçtan uça şifrelenir bu bağlantıya en fazla katılacak kişi sayısı 32 kişidir. Ayrıca bu bağlantılar 90 gün boyunca aktif olarak kalacaktır. Bağlantılar sadece telefon görüşmeleri ve video aramaları için geçerlidir.

Bu oluşturulan bağlantılar birbirinden tamamen farklı URL sahiptir ve kolay tahmin edilememesi adına 22 karakter tanımlayıcılar kullanılır.

Şuan İOS ve Android işletim sistemli telefonlar için geçerlidir. Bağlantıya sahip herkes bu görüşmeye katılabilir bu nedenle bu linkin güvendiğiniz kişilere gönderilmesi gerekmektedir.

 

WHATSAPP ARAMA BAĞLANTI LİNKİ NASIL OLUŞTURULUR

 

WhatsApp arama bağlantısı oluşturmak için yapılması gereken adımlar şu şekildedir.

  • Uygulamayı açın
  • Aramalar Sekmesine giriniz
  • Arama bağlantısı oluşturun dokunun
  • Arama türünü seçiniz
  • Görüntülü veya sesli arama yapabilmek için seçiniz.
  • Bağlantıyı paylaş veya Bağlantıyı kopyala dokunarak istenile kişilere gönderin.

 

Yukarıda adımlarla WhatsApp arama bağlantı linki oluşturarak sohbetlere katılacak kişilere gönderebilirsiniz. Toplam 32 kişinin katılacağı bu sohbet grubuna url linkinin sahip olduğu herkes katılabileceği unutmayın.

WHATSAPP YARDIM VE DESTEK HATTI

Bu konumuzda WhatsApp arama bağlantısı nasıl oluşturulur konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL