Sponsorlu Bağlantılar

Web sitesine iframe kodu ekleme

60 views
Sponsorlu Bağlantılar

İframe kodu ile web site üzerine bir başka farklı internet sayfasını çağırıp görüntülemek için kullanılmaktadır.

Bir internet sayfası olarak videolar, dökümanlar, interaktif medya yerleştirmenizi sağlayan HTML kodlarıdır.

İframe Inline Frame kodlarının kısaltılmasıdır. Buna örnek verecek olursak bir Youtube videosu internet sitelerinde paylaşılması gibidir.

İframe kodunu sayfanızın bir yerine koyarak istenilen yere yerleştirmenizi ağlayabilirsiniz. Bu gibi durumlar sayfalarınızın yavaş açılmasını ve güvenlik risk oluşabileceğini de unutmayınız.

Kendi Youtube video kodumu kendi sitemde paylaştığım bir iframe kodu örneği aşağıda gibidir.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/oZI7BO1Ap-Q” title=”YouTube video player” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

Bunu farklı sitelerden alacağınız kodları da paylaşabilirsiniz. Böylece kendi sitenizde farklı bir site içeriği de görüntülemek üzere paylaşabilirsiniz.

Bu konumuzda iframe kodu nedir, nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın