Sponsorlu Bağlantılar

Web Kamerası Bilgisayara Nasıl Tanıtılır ?

22.825 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımız’da uzak kişiler ile üçüncü parti yazılımlar aracılığı Skype gibi  Görüntü Sohbetler , aramalar yapabilmek için Web Kamerasına ihtiyaç duyarız . Bilgisayarımıza Elektronik Mağazalardan veya Bilgisayar Dükkanlardan satın aldığınız Web Cam bilgisayara nasıl kurulur ve tanıtılır bununla ilgili olarak paylaşımda bulunmak istiyorum.

webcam kurulumu

 

Satın almış olduğunuz Kutu içerisinde WebCam ve Kurulum Cd bulunmaktadır. Kurulumu Cd içerisinde Bilgisayara tanımlamak için sürücü ( driver ) bulunmaktadır.

WebCam Genelde Bilgisayarımıza bağlamak için usb portu kullanılır , yani usb bağlantı şekli usb ile bağlanacağı için webcam usb kablosunu Bilgisayarımızın uygun olan bir portuna bağlıyoruz.

Genelde Vista ve Sonrasında Windows 7 gibi işletim sistemlerinde aygıtı taktıktan sonra Donanım Aranıyor sürücüler yükleniyor uyarısını sağ alt köşede görebilirsiniz.

Kendiliğinden Yükleneceği gibi Sürücü bulunamıyor ise Bilgisayarımızın Optik sürücü kısmına kurulum Cd takıyoruz ve cd içerisinde kurulum setup ( exe ) Dosyasını çalıştırmanız yeterli olacaktır.

bundan sonraki adımları yönergeleri takip ederek sürücüyü bilgisayarınıza yüklemiş olacaksınız. Sürücü yüklendikten sonra bilgisayarımızda bir test görüntü denemesi yapabilirsiniz.

Eğer Webcam ilk yüklendiğinde görüntü gelmiyor ise , sürücü ve ayarlarının doğru algılanması için Bilgisayarımızı yeniden başlatmanız yeterli olacaktır.

Web Kamerayı Sınamak için : 

Başlat >> Aygıtlar ve Yazıcılar >>  Bu alanda Bağlı olan Harici Bağlantı birimlerini göreceksiniz , Kamera üzerine gelerek tıkladığınızda kameranız görüntü vermeye başlayacaktır.

Arama Tags & Etiket ; 

Kamera Nasıl yüklenir , kamera bilgisayara tanıtma , webcam bağlantısı , web kamera nasıl çalıştırılır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın