Sponsorlu Bağlantılar

Web de olmazsa olmaz kodlar

45 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bir web tasarımında en çok kullanılan önemli olmazsa olmaz kodlardan html, head, title, body kodları hakkında bilgi vereceğiz.

HTML

Bu kod html standartların oluşturduğumuzu belirtmek için kullanılan koddur. Bir web sitesi tasarımına başlarken <html> ile başlar </html> ile bitirilmelidir. Kodlar bu iki kodun arasında yazılmaktadır.

HEAD

Sitenin başlık bilgileri bu kod arasına yazılmaktadır. Site başlığı <head> Site Başlığı </head> kodları arasında yazılmaktadır.

BODY

Web sitenizde yazılar bu kodlar arasında yazılmaktadır. Yani sitenizde paylaşacağınız içerikler <body> İÇERİK </body> kodları arasına yazılmaktadır.

TİTLE

Yukarıda örnekte olduğu gibi site başlığı tarayıcınızda görünmesi gereken başlık <title> Site Başlığı </title> kodları arasına yazılması gerekmektedir.

Bu kodlar web tasarımında en çok kullanılan ve olmazsa olmaz yazılım kodlarıdır. Bu kodları ilerleyen konularımızda sıklıkla göreceğiz.

Bu konumuzda en çok kullanılan web tasarım kodları nelerdir hangileridir bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın