İpUçları

[ Video’lu ] Youtube Videolarından Nasıl Para Kazanılır?

[ Video’lu ] Youtube Videolarından Nasıl Para Kazanılır?

Bu konumuzda Youtube Videoları üzerinden nasıl para kazanılır Bunun hakkında Bilgi vermek istiyorum. Youtube bir video barındırma sitesidir. Eski Paypal çalışanları tarafından kurulan ve Googe tarafından satın alınan Youtube dünyaca en çok ziyaret edilen bir video sitesi olarak öne çıkıyor . Google çalışanları da bunu fırsata çevirip Youtube videoları için reklam yerleşimi yaparak bundan hem para kazanıyorlar hemde içerik sahiplerine ( Video sahiplerine ) para kazandırtıyorlar.

Youtube üzerinden nasıl para kazanılır ? 

Bunun için ilk önce Youtube  Doğrulanmış bir üyeliğiniz gerekmektedir. Bu doğrulama genelde Mobil Telefon üzerinden gerçekleşiyor sizin doğrulama için gireceğiniz mobil telefona sms gelerek bu doğrulama kodunu gireceksiniz.

Youtube Doğrulanmış bir hesaba sahip olduğunuz peki bundan sonra ne yapılacak Bunun için Ölçütlere dikkat etmek ve kendinize has videolarınızın olması gerekmektedir. Youtube para kazanma Ölçütleri hakkında geniş bilgilere sahip olabilirsiniz.

Bunlara kısa başlıklar halinde vermek gerekirse ;

  • Youtube video içeriğiniz reklam verenler için uygun olması gerekmektedir.
  • Youtube video tamamen size ait olması gerekmektedir. ( Telif Hakkları )
  • Youtube Video içeriklerinin Hizmet ve Şartlara uygun olması gerekmektedir.

Bu başlıklar temel şartları sadece kısa bilgiler olarak verilmiştir.  Şimdi Sizlere kısa olarak youtube videoları üzerinden nasıl para kazanılması gerektiği hakkında bilgi verdik den sonra Birde Youtube üzerinden para kazana bilmek için Adsense hesabınız olmanızı gerekmektedir. Bunun için ilk önce kendiğinize has  10 adet ve üstü videolarını doğrulanmış Youtube hesabınıza yükleyiniz. Yükleyin ve para kazanmak için hemen acele etmeyiniz.

Bu videolarınız Dikkat çekici iyi bir başlıklar ile yayınlayınız Bu videoların Organik olarak izlenmeye gelen ziyaretçiler ile izlenmesini sağlayın. Organik olarak derken oluşturduğunuz başlık ve etiketlemeler ile bulunmasını sağlayın bir hafta 10 gün bekleyiniz yeni videolarınızı da yükleye bilirsiniz bu zaman süresince .

Şimdi Sizin çektiğiniz Videolara Reklam Kodları yerleştirmek için hazırladığım Konuyu buradan inceleyiniz ve uygulayınız .

Adsense Kod Yerleştirme

 

Kendize ait Yotube Videolarına Adesense Kodlarını Yerleştirmek için Youtube İş Ortağı olduk dan sonra Youtube videolarına yanında hemen olmasa 1 kaç güne kadar Para işaretini göreceksiniz.

youtube para işareti

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Youtube para işaretini Video Yöneticisi Yanında kazanmaya açılmış durumda olacaktır. Bu para ışığı Yeşil ise Videolarınızda para kazanmaya başlamış durumdasınız. Videolarınızı kontrol ettiğinizde videolarınızda artık adesense reklamları çıkacaktır. Evet Artık Yotube videolarından para kazanmaya başlamış durumdasınız.

Bu Kazandığınız paraları Youtube Analiz bölümünden ne kadar kazandığınızı görebilirsiniz. Peki En önemli Şey Youtube’den kazandığınız paraları Nasıl Alacaksınız. Bunun için Bir Adsense Hesabınızın olması gerekmektedir. Adsense ile kazandığınız paraları görebilir ve tanımlayacağınız Banka hesapları ile paranızın bu hesaplara aktarılmasını sağlaya bilirsiniz.

Almış olduğunuz Adsense Hesabını Youtube Hesabına Entegre etmek için Yutube Yönetiminden Kanal > Durum ve Özellikler Kısmından görebilir ve Para Kazanma Adsense Adresini ilişkilendirebilir yada buradan ‘da Adsense için başvuru yapabilirsiniz. İsteğe göre Youtube videolarından para kazanma özelliğini açıp kapata bilirsiniz.  YouTube Kazançları ne zaman alabiliyoruz ? Youtube kazançlarınızı alabilmek için 100 $ üzerinde olduğunda adsense hesabınızdan banka hesabınıza aktarılacaktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL