Sponsorlu Bağlantılar

Value Ram Nedir? Diğer Ram’e Göre Özelliği Nedir?

4.096 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınıza ihtiyaç olan bellek almak için araştırdığınız da bir çok forum sitelerinde yapılan yorumlarda ram çeşidi olarak value ram ismini sıklıkla duyabilirsiniz. Bu konumuzda value ram nedir? kısaca bununla ilgili olarak bili vermek istiyorum.

OEM Ram veya Value Ram arasında şöyle bir fark vardır. Oem ramler genellikle kutusuz olur sevkiyat sırasında fazla yer kaplamasın diyerek kutuları olmaz böylece kargo ücretinden dolayı ucuz olurlar. Value Ram genel olarak kutusuz olarak bilinir fakat kutulu value ram’de alabilirsiniz.

sdram nedir

Value Ram Nedir?

Ram genel olarak üzerindeki değerler sabittir. Yani hız aşırtmak overlock yapmaya gelmezler sadece bir şekilde çalışırlar ve soğutma ihtiyacını’da gerek duymazlar böylelikle üzerinde soğutma olmaz. Hızları ve Değerleri ne ise odur diyebiliriz bu değerleri oynayamayız.

Bu nedenle diğer ramlere ucuz olmasının sebebi’de budur diyebiliriz. OC ( overlock ) hız aşırtma işine gelmez bu tip ramleri kendi değerleri doğrulsun’da kullanırsınız. Diğer Ramlere göre vasat bir performans alırsınız.

Kingston Ram Bellek’de KVR kodu işe başlayan Kingston Value Ram olarak ayırt edebilirsiniz. Bunun için gerekli bilgiyi sitesinden “http://www.kingston.com/tr/memory/valueram/valueram_decoder” adresi üzerinden detaylı bir şekilde alabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

value ram nedir , value ram ne demek , value ram ne işe yarar , value ram kingston , value ram yorum , value ram forum , value ram iyi mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın