Sponsorlu Bağlantılar

Usb disk takınca otomatik yedekleme

18 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda flash bellek, flash disk, harddisk gibi depolama alanlarını bilgisayara usb bağlantısı ile bağladığınız da bilgisayara otomatik yedekleme yapması konusunda sizlere bilgiler aktaracağız.

Cebimizde, çantamızda taşıdığımız ve sürekli olan bilgisayar ile uğraşanlar için küçük taşınabilir depolama alanlarının güvenliği için bilgisayara taktığımızda, bağladığımız da içinde verilerin kaybolmaması için otomatik yedekleme gerektiren durumlar olmaktadır.

Önemli bilgiler, dosyaların kaybolmaması verilerin silinmemesi için bu harici belleği bilgisayara bağladığınız da disk içindeki bilgileri bilgisayarda istediğiniz bir klasör içine yedekleme yapmasını istenilebilir. Bunun için hangi yazılım, programa ihtiyaç duyulmaktadır?

Otomatik flash bellek yedekleme

Taşınabilir harici bellekleri bilgisayara bağladığınız da hemen bu işlem devreye girmiyor biraz beklemeniz gerekecektir. Bu işlem için kullanabileceğimiz yazılım “USB Flash Copy” dir.

Bu yazılım ile otomatik flash bellek yedeğini bilgisayarınıza alacaktır. Böylece bellek içindeki verilerinizi güvenli bir şekilde bir yedeğini alarak saklamış olacaktır.

Bu yazılım ücretsiz ve oldukça işe yaracak olan küçük bir yazılımdır. Oluşturduğunuz flah bellek profili ile bağladığınız usb belleği hemen tanıyacak ve yedekleme işlemini başlatacaktır.

https://www.usbflashcopy.com/ adresi üzerinden bu yazılıma sahip olabilir bilgisayara indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Flash bellek otomatik yedeklemek için diğer sizlere tavsiye edeceğimiz, önereceğimiz program UsbCapture yazılımını da ayrıca kullanabilirsiniz.

Bu konumuzda flash bellek otomatik yedekleme ile ilgili iki farklı yazılım ismi vererek sizlere destek vermeye çalıştık. Bununla alakalı sorular için sayfamızın yorumlar kısmından tarafımıza sorularını gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın