Sponsorlu Bağlantılar

Twitter’e giriş için mobil doğrulama nasıl açılır ?

127 views
Sponsorlu Bağlantılar

140 karakter ile duygularınız , düşüncelerinizi ifade edebilmek için kullandığımız popüler sosyal ağlardan olan Twitter’da güvenlik özelliği olan sms ile doğrulama nasıl yapılır ? bu konu üzerinde durmaya çalışacağız.

Hesabınızı güvenliğe almak için bir çok yollardan biri olarak sms mobil doğrulama ile Twitter hesabınıza giriş yapacağınız zaman tanımlı mobil numaranıza kısa sms ile bir kod gönderilecek , bu kodu giriş yerine yazdığınızda hesabınıza giriş yapabileceksiniz.

Eğer sms kodu yanlış girildiğinde veya farklı biri tarafından giriş yapılmaya çalışıldığında erişim izni olmadığı için hesabınızın çalınması , hacklenmesi engellenmiş olacak. twitter mobil doğrulama yapabilmek için telefon numaranız ilk önce tanımlanması gerekiyor.

Twitter Mobil Doğrulama Nasıl Yapılır?

konu yazısı içinde dediğim gibi ilk önce mobil telefon tanımlaması yapılmaktadır. Ayarlar > Mobil adımları veya “https://twitter.com/settings/devices” adresini tarayıcıya yapıştırıp giriş yapabilirsiniz.

twitter-mobil-sms-dogrulama

Ülke / Telefon numarası ve numara hangi Gsm Operatörüne ait ise seçiyoruz ve cihazı yani telefonu etkinleştir butonu ile doğrulama kodu gelecek bu kodu boş alana girerek telefon numarasının size ait olduğunu doğrulamış oluyoruz.

telefon numarasını onaylattıktan sonra şimdi twitter giriş yapmak için sms gönderilmesi gereken ayarlar kısmına geldi “https://twitter.com/settings/security” adresi üzerinden veya Ayarlar > Güvenlik ve Gizlilik kısmına geliyoruz.

twitter-mobil-dogrulama-kodu

Giriş doğrulaması “Giriş isteklerini doğrula” kutusunu işaretliyoruz. Bundan sonra artık twitter her girişte sms kodu ile giriş yapabileceksiniz. Böylece Hesabınızın çalınması , bir başkasının eline geçmesi gibi kötü olaylar yaşanmayacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

twitter sms ile giriş nasıl yapılır , twitter mobil doğrulama nasıl yapılır , twitter kısa mesaj ile doğrulama , twitter kod doğrulama , twitter mobil doğrulama , twitter hesap güvenliği , twitter doğrulama , twitter kısa kod ile giriş , twitter kısa mesaj , twitter giriş için onay kodu , twitter mobil doğrulama

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın