Sponsorlu Bağlantılar

Twitter konum bilgileri açma // kapama nasıl yapılır?

526 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda twitter konum bilgisi nasıl açılır? Ayrıca konum bilgisini aktif ettikten sonra konum nasıl kapatılır? Bu yazımızda sizlerle bunu paylaşmaya çalışacağız.

Popüler sosyal ağlar arasında yerini alan Twitter’da paylaşımlarda konum ekleyebilmek için konum ayarlarının aktif edilmesi gerekmektedir. Konum ayarlarını etkinleştirmek için aşağıda vereceğimiz resimli anlatımla da nasıl aktif edilir? Bunu bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

 TWİTTER KONUM AYARLARI NASIL AÇILIR?

Bu ayarları etkinleştirmek için aşağıda vereceğimiz adımları izleyerek aktif edelim.

  • Profil
  • Ayarlar ve Gizlilik
  • Gizlilik ve Güvenlik

Ya da bu ayarlara kolaylıkla erişmek için kullanıcı adı ve parolanızı girdikten sonra web tarayıcınıza “https://twitter.com/settings/safety” adresini yazarak da kolaylıkla erişebilirsiniz.

TWEET KONUMU;

Bu alan varsayılan olarak kapalı gelmektedir. Bun bunu daha önceden konumu olan tweet olarak işaretlediğim için resimde bu şekilde görülmektedir.

Twitter konum açma işlemini gerçekleştirdiğinizde neler olur kesin konum bilgilerinizi GPS bilgilerinin toplanmasını sağlamakta ve Twitter tarafından kullanılmaktadır.

Twitter konum bilgilerini etkinleştirme işlemi sonrasında şehir, semt bilgilerini artık tweet ekleyerek paylaşım yapabilirsiniz. Başkalarının görmesini istemediği konum bilgilerini paylaşım sırasında dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

TWİTTER KONUM BİLGİLERİNİ KAPATMA

Tweet’lerde konum bilgilerinizin görünmemesini istiyorsanız yukarıda resimde olduğu gibi tik işaretini kaldırmanız ve kaldırdıktan sonra “konum bilgilerini sil” butonu kullanarak önceki konum bilgilerini temizlemiş olacaksınız.

Yukarıda bahsi geçen konumuzda tweetlere nasıl konum eklenir? Konum ekleme öncesinde konum bilgileri nasıl açılır? Konum nasıl kapatılır? Bunları bu yazımızda sizlere anlatmaya çalıştık bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın