Sponsorlu Bağlantılar

tweet şikayet etme

78 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Twitter kullananlar için tweet nasıl şikayet edilir konusunda yeni başlayanlar için yardım, destek vermeye çalışacağız.

TWİTTER NEDİR?

280 karakter ile sınırlı “tweet” adı verilen gönderiler yazabileceğiniz bir sosyal ağ olarak 21 Mart 2006 yılında kurulmuş bir ağdır.

Twitter kullanıcıları tarafından gönderilen paylaşımlara ise tweet adı verilmektedir. Bu gönderilerin bir başka kullanıcıyı, şahısları hakaret etmeden, rencide etmeden paylaşılması gerekmektedir. Kullanıcıların paylaşımlarından yani attığı tweetlerden rahatsız olduysanız bunu şikayet edebilirsiniz. Bizimde bu konuda nasıl şikayet edilir bunu yazımızda vermeye çalışacağız.

TWİTTER’DA TWEET NASIL ŞİKAYET EDİLİR

Bunu şikayet etmek aslında basittir. Rahatsızlık duyduğunuz paylaşımları geri bildirim ile şikayet etmek isterseniz atılan tweet üzerine gelmeniz gerekecektir.

Şikâyet edeceğiniz tweet üzerine geliyoruz ve sağ köşede bir aşağı ok işaretini göreceğiz. Bunu fare yardımı ile açacağız.

Yukarıda da gördüğünüz örneğimizde 1 numara alanda ok işaretine bastığınızda bir pencere açılacaktır. Bu pencerede Tweeti Bildir butonuna basıyoruz.

Buradan size yine aşağıda gördüğünüz gibi aşağıda gibi bir pencere açılacaktır. Bu pencerede yine gideceğiniz adımı belirtelim.

Yukarıda kural ihlali yaptığınız adımlardan birini seçmeniz gerekecektir. Burada farklı şikayet yöntemi vardır;

  • Bu tweet ilgilimi çekmiyor
  • Şüpheli veya spam
  • Hassas bir fotoğraf veya video içeriyor
  • Taciz ediyor veya zarar veriyor
  • Kendine zarar verme veya intihar amacı belirten ifadeler içeriyor

Bu alandan şikayet etmek istediğiniz tweet geri bildirim ile Twitter yetkilerine bildirim yapabilirsiniz. Bazı kullanıcılar twitter şikayet ederek hesap kapatma var mı diye sormaktadır. Bu içeriğin durumuna göre kapanıp kapanmayacağına yetkililer karar vermektedir.

Tavsiye Yazı; Twitter Yardım ve Destek Hattı

Bu yazımızda twitter spam atma, tweet şikayet etme 2020 yılında da aynı adımları takip ederek şikayet edilebilmektedir. 2021 veya sonrasında şikayet etme yöntemi değişse bunu yazımızda güncelleyeceğiz.

TAVSİYE VİDEO;

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden tarafımıza sorularınızı sorabilir veya Twitter yardım destek hattı sayfamız üzerinden problemlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın