Sponsorlu Bağlantılar

Turkcell sms gitmiyor sorunu ve çözümü

51.425 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kullandığımız GSM Operatörü olan Turkcell’de kısa mesaj sms gitmiyor sorunu ile karşı karşıya kalınabiliyor bazen. Göndermeye çalıştığımız mesaj gitmediğinde tekrar dene dediğimiz halde yine aynı sorun yaşanmaktadır.

Akıllı Telefonlarda İphone yada Android tabanlı telefonlarda sms gitmiyor turkcell sorunu yaşanabilmektedir. Bu sorun için nasıl çözüm sağlanabilir? nasıl düzeltilir? bununla ilgili elimizden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışacağız. 

Turkcell sms gitmiyor sorunu ;

Bu sorun iki tür yaşanabilmektedir, ilki operatör sorunları nedeniyle gerçekleşebilir iş yoğunluğu sebebi ile yada telefon ayarları ile ilgili yaşanabilen sorunlardır. Telefonlarımızda ilk önce yapacağımız ayarlar sms ayarları kısmında mesaj merkez alanına Faturalı Hatlarda +905329010000 numarasını yazınız ve tekrar deneyiniz. Hazır kart kullanıyorsanız +905359010000 yazınız. Mesaj Tipini : Standart yada Yazı ve Mesaj geçerliliğini “Maksimum” yapınız. Eğer bu sorun yaşanıyorsa Turkcell operatöründen yeniden bir sms ayarı talep etmek olacaktır.

Turkcell Android Telefonlarda sms ayarı için “http://www.turkcell.com.tr/yardim/htc-one-yardim/baglanti-ayarlari/htc-one-sms-ayarlari” adresi üzerinden ayarlara erişebilirsiniz. Bunun dışında dikkat edilmeyen bir nokta Faturasız Hat kullananlar için uzun süre TL yükleme yapmadığınız da arama ve sms gitmeme sorun yaşanabilir.

İphone telefonlarda imessage kullanıyorsanız internet bağlantısı olmadığı için imesage atamaz aynı zamanda sms gönderemezsiniz, bunun için İphone > Ayarlar > Mesajlar > Sms Olarak Gönder ayarını aktif etmeniz gerekecektir. imessage kullanılmadığında SMS olarak gönder şeklinde ayarlanmalıdır.

Turkcell’de mesaj gitmiyor sorunu çözümü için bu yöntemleri denemeniz gerekecektir. Bunun dışında Avea ( Turk Telekom ), Vodafone, Turkcell hatlarınız da kullandığınız paket aşımı, kullanımını kontrol ediniz. Paket aşımı varsa hizmet kısıtlaması olabilir.

sms gitmiyor turkcell sorunu için en son Turkcell Müşteri Hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.  0532 532 00 00 numarası üzerinden hattınız ile ilgili teknik sorunları çözebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Turkcell sms gitmiyor sorunu ve çözümü (7 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Malesef Faturalı hattımdan Vodafone a ait bir servis numarasına (10 haneli) mesaj atamıyorum. devamlı hata veriyor..çeşitli nol ar denedim hepsi gitti. Sadece bu Vodafen nosuna gitmiyor. Servis kısıtlamam da yok.

  2. Zaten o yazıyor ama yine de mesaj gitmiyor atiyorum mesaj hakkimdan eksiliyor gotti gozukuyor ama karai taraf gelmedi diyor başka numaradan aynı kişiye mesaj atıyoruz gidiyor

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın