Sponsorlu Bağlantılar

Turk Telekom Modem kullanıcı adı ve şifresi

93 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Turk Telekom modem kullanıcı adı ve şifresi nedir, hangi parola ve kullanıcı adını yazarak girilir bununla ilgili olarak yeni başlayan kullanıcılar için sade ve anlaşılır bir dille anlatmaya çalışacağız.

İnternet kullanabilmek için internet sağlayıcısı veya harici olarak dışardan satın alacağınız bir modeme ihtiyaç duyulacaktır. Bu modem internet sinyallerini, bilgisayara ve bilgisayardan da internete gönder, al şeklinde çalışmaktadır.

Adsl Modem sadece internete bağlanmakla kalmayıp kamera izlemek, uzaktan erişimler için port açma ve kapama, Kablosuz ağ ( Wi-Fi ) yapılandırma ve birçok ayarı da yapabileceğiniz cihazdır. Bunun için Modem arayüzüne girmek suretiyle bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni başlayanlar için daha önceki konumuzda modeme nasıl girilir yazımızı sizler için hazırlamıştık. Bu ara yüze girmek için Modemin kullanıcı ara yüz şifresi ve kullanıcı adını bilmek gerekmektedir.

Fabrika çıkış ayarlarına göre Türk Telekom modem kullanıcı adı “admin” olarak geçmektedir. Kullanıcı adı yazan yere erişim için bilgisayarın internet tarayıcısını açınız.

Web site adresini yazdığınız yere 192.168.1.1 adresini yazınız enter tuşuna bastığınızda karşınıza bir adres açılacaktır.

Burada sizden kullanıcı adı yazan yere “admin” yazınız ardından parola ( şifre ) soran yere turktelekom, admin, 1234 veya ttnet olarak şifrelerden birini deneyebilirsiniz.

Modemin modeline göre değişen bu şifreleri denediğinizde modemin ayarlarının olduğu bölüme ulaşacaksınız. Buradan Modem ile ilgili ayarları bulabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Unutmayın modem arayüzü şifrenizi unutmayacağınız bir parola ile değiştirmek güvenliğiniz için önemlidir. Değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Eğer modemin şifresi değişmiş ve giremiyorsanız o zaman modemi reset atmak gerekecektir. Reset attığınızda modemin içindeki tüm ayarlar kaybolacak ve yeniden yapılandırmak gerekecektir. Bu konumuzda Turk Telekom modem kullanıcı adı ve parolası nedir, fabrika çıkış ayarlarında kullanılan şifre nedir gibi sorulara cevaplar vermeye çalıştık.

Konuyla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın