Sponsorlu Bağlantılar

Tilde ( ~ ) İşareti Nedir ve Nasıl Yapılır

19.310 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Tilde işareti ~ hakkında bilgi vermek istiyorum . Tilde ~ işareti Nedir bunun hakkında bilgi verelim . Karakter eşleminde UniCode  007E karakter karşılığı ile bilinmektedir. Excel üzerinde formüllerde özel karakteri hesaplamada kullanılır , Server üzerinde kullanıcı sayfalarını belirlemek için kullanılır . İspanyol alfabesinde ny diye telafüzlarda N harfi üzerinde kullanılır

Ascii Kod olarak ise Alt + 0126  karakterine de eşittir. Peki Tilde ( ~ )  işaretini nasıl çıkartırız. Bunun için ALT Tuşuna basılı tutup Klavyenin 0126 tuşlarına basıp her iki tuşu bıraktığınızda Tilde işareti çıkar .

Diğer Bir Tilde ( ~ ) işaretini oluşturmak için ise Karakter Eşlemi  bölümünden Başlat > Tüm programlar > Donatılar  > Sistem Araçları > karakter eşlemin den 007E kodu bularak çıkartabilirsiniz.

Tags – Etiket ;

Tilde karakteri , tilde işareti , tilde karakteri çıkartma , tilde işareti , tilde nasıl yapılır , tilde ne demek , tilde oluşturma , tilde karakter ascii

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Tilde ( ~ ) İşareti Nedir ve Nasıl Yapılır (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın