Sponsorlu Bağlantılar

the previous overclocking has failed sorunu nasıl çözülür?

117 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda akşam oyun oynadığınız, İnternet’de sörf yaptığınız sabah bilgisayarı açtığınızda karşınıza bir hata mesajı ile karşılaştınız. Bazen bu tür sorunlar sıklıkla yaşanabilmektedir. Bu hata mesajlarından biriside;

Warnnig !!! the previous overclocking has failed and system will restore its default setting, Press any key to continue…

Bilgisayarın açılışında bu uyarı hatası nedir? bu sorun nasıl çözülür? bununla ilgili çözüm yolu bulmaya çalışacağız, ilk önce burada Türkçe karşılığı olarak bir açıklama yaparak işe başlayalım. Bir hız aşımı olduğu için sistem işletim sistemini bir tuşa basarak yeniden başlatacaktır. Bu sorun neden kaynaklı olabilir? 

Bilgisayar’da yaptığınız bir bios ayarı, yada overclock gibi hız artırıcı işlem nedeniyle bilgisayarın aşırı ısınması nedeniyle oluşan sorunlardır. Bilgisayar her açılışta F1 tuşu ile bu uyarı mesajını geçerek sorunu geçebilirsiniz, ama her defasında bilgisayarın açılışında bu uyarı mesajı gelecektir, şimdi bu sorun nasıl çözülür? hemen konu anlatımına geçelim. 

the previous overclocking has failed and system will hatası nasıl çözülür?

  • Bilgisayar açılırken Bios Ayarlarına girerek Bios AyarıDefault ayarına geri getirin.
  • Bios Ayarına Nasıl Girilir? konusunu bilmeyen arkadaşlar tarafından incelenebilir. 
  •  Bilgisayar kasası içindeki bios pili çıkarıp bir beş dakika bekleyin ve bios ayarını sıfırlamayı deneyin.
  • Bilgisayarda farklı donatım arızaları olabilir, bunun için ram ve ekran kartı donanımlarını kontrol ediniz, bunları slotlardan çıkartın ve temizleyerek yeniden takınız. 
  • Bilgisayar Kasası temizliğini yapınız, donanımlarda tozlanma nedeni ile ısınmalar yaşanabileceği için sorunlara neden olacaktır.

Yukarıda ilk verilen yollar çözüm yoludur, muhtemelen bios ayarlarından oluşan bir sorundur, bunun için ilk iki madde çözüm yolu olarak ön görülmüştür. Windows 10, Windows 7 ve diğer işletim sistemlerinde aynı sorun oluşabilmektedir. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın