Sponsorlu Bağlantılar

Temp Klasörü Nedir – Temp Klasörü içindeki Dosyaları Silmem Gerekirmi

2.742 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın işletim sisteminin kurulu olduğu Windows  Klasörü içinde Bulunan bu Temp Klasörün görevi İnternet girdiğiniz yada bir office dosyası oluşturduğunuzda bunun bir yedeği , internet girdiğinizde Girdiğiniz sitelerin küçük resimleri , artık dosyalarını bunun içine atarak tekrar bu siteyi ziyaret ettiğinizde kolayca yüklenmesini sağlayan Klasördür.

Bu Klasör içinde bulan dosyaları sistem kendi kendine siler lakin  bu konuda yetersiz kaldığı için bunu manuel olarak silmeniz gereke bilir. Bu dosyalar bilgisayar içerisinde  şişkinlik yapacağı için silinmesi gerekmektedir.

Temp Klasörü içerisinde Dosyaları silmenin hiç bir zararı yoktur. Eğerki Silinecek Dosyalar önemli ise saten Bilgisayarınız bunun için Bir uyarı verecektir.


Bu Klasör içerisinde içeriklerin Tutulmasını İntenet Explorer Tarayıcınızdan  Ayarlar > İnternet Seçenekleri > Ayarlar > Geçmiş > bu kısımdan Gün olarak Ayarlaya bilirsiniz.

C:\Users\Adem\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files  Klasör yolu ise bu şekildedir. Buradan Manuel silebileceğiniz gibi .

İnternet Explorer > Ayarlar > İnternet SEçenekleri > Sil kısmından da silebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın