Mobil Telegram

Telegram’da grup ve kanallarda mesajları otomatik silme

Telegram’da grup ve kanallarda mesajları otomatik silme

Merhabalar, bu konumuzda mesajların gönderim den 24 saat sonra veya 7 gün sonrasında herkesten otomatik olarak silinecek şekilde ayarlanmasını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Eğer Telegram grubunda yöneticisiyseniz, kanalınız veya diğer kullanıcı mesajlarında mesajların otomatik silinmesini istiyorsanız bunu ayarlar kısmından ayarlayarak silmeniz mümkündür. Bunun için bu ayarları yapılandırmak gerekecektir.

Mesajları otomatik temizlemek için sizlere vereceğimiz adımları takip ederek kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

TELEGRAM GEÇMİŞİ SİLME

Bazı kullanıcılar, bazı grup yöneticileri tarafından kanallarda sık sık paylaşım yapılmaktadır bu paylaşımları zaman aralığında silmeyi istemektedirler. Bu aynı zamanda bireysel kullanıcılar içinde geçerlidir. Şimdi bu mesajlar nasıl otomatik olarak zaman ayarlı silinir adım adım ilerleyerek silelim.

  • Sohbet penceresine giriyoruz
  • Sağ köşe üç nokta ( Ayarlar )
  • Otomatik silmeyi etkinleştirmek geçmişi temizle
  • Bir süre seçin ( çubuğu en solda kapalı konumda olur, çubuğu sağa doğru kaydırın )
  • Otomatik silmeyi etkinleştir

Böylece ayarladığınız bir süre zarfında gönderilen ve alınan mesajlar o sürede kendiliğinden silinecektir.

Böylece Telegram grup sohbet geçmişi silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bazı kullanıcılar Telegram mesaj silme botu olarak da bahsetmektedir fakat u bot değil bir özelliktir.

TAVSİYE VİDEO;

TELEGRAM YARDIM VE DESTEK HATTI

Bu konumuzda Telegram grup sohbet geçmişi silme iphone ve Android de nasıl silinir, nasıl temizlenir yazımızda sizlerle paylaştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer Telegram sorularınız için Telegram yardım ve destek hattı üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL