Sponsorlu Bağlantılar

Telegram nedir / ne işe yarar?

6.720 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda teknoloji sevenler için telegram nedir? telegram ne işe yarar? Bununla alakalı olarak sizlerden gelen sorulara bizde konu yazısıyla bilgiler vermek istiyoruz.

TELEGRAM NEDİR?

İngilizce bir kelime olan telegram Türkçe kelime karşılığı olarak Telgraf anlamına gelmektedir. Tabi o zamanki sistem gibi çalışmamaktadır.

Rus yazılımcı Pavel Durov tarafından geliştirilen aynı zamanda Vk Ceo ‘su olan geliştirici tarafından hem mobil hem de masaüstü bilgisayarlar için geliştirilmiş güvenli anlık mesajlaşma servisidir.

Telegram C++ dili ile yazılmıştır. WhatsApp benzeri bu uygulamada anlık mesajlaşma dışında veri transferi, konum, sesli ve resimli mesaj gönderme özelliğine sahip bir uygulamadır.

Telegram teknik özellikleri

  • Telegram’da 200 kişiye kadar destek veren gruplar oluşturabilirsiniz. Tüm cihazlardan hesabınızla erişim sağlayarak senkronize edebilme özelliğine sahiptir.
  • Görsel materyalleri, resimler, dosyaları hiçbir sınır olmadan gönderme özelliğine sahiptir.
  • 256 bit simetrik AES şifreleme, 2048 bit RSA şifreleme ile tüm dosyalarını şifreli bir şekilde güvenli yöntemle iletebilmektedir.
  • Büyük videoları, dosyaları paylaşma özelliğine sahiptir. Doc, Mp3, Zip vb dosyaları gönderebilirsiniz.
  • En zayıf mobil bağlantılarda bile çalışmaktadır.
  • Video düzenleme, Gif ve etiketleme özelliğine sahiptir.
  • Reklamsız ve %100 ücretsiz bir yazılım olarak telefon, tablet ve bilgisayarlara indirebilirsiniz.
  • Eğer maksimum gizliliğe önem veriyorsanız gizli sohbet özelliği de sunmaktadır. Uçtan uça şifreleme yapmaktadır.

TELEGRAM NE İŞE YARAR?

Yukarıda kısa özelliğinden bahsettiğimiz telegram nedir?  Sizlere kısaca bahsettik. Telegram anlık sohbet, mesajlaşma uygulamalarından biri olup farklı bir uygulama istiyorsanız telegram denemekte fayda var diyebiliriz.

Android :https://play.google.com/store/apps/details?id=org.telegram.messenger&hl=tr”  adresi üzerinden android işletim sistemli akıllı telefonlara veya tabletlere indirerek kullanabilirsiniz.

Web Telegram :https://web.telegram.org/#/login üzerinden giriş yapmak suretiyle telegram web üzerinden kullanabilirsiniz.

İOS :https://itunes.apple.com/us/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8  adresi üzerinden iphone, ipad cihazlarda kullanabilirsiniz.

Farklı platformlarda çalışan telegram uygulamasında yaşanan sorunlar, problem ve hatalar için soru & cevap sayfamızı kullanabilirsiniz.

Telegram ne işe yarar? Konusunda sizlerden tarafımıza sorularınız varsa sayfamızın yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın