Sponsorlu Bağlantılar

Telefonun ısınmasını önleme

53 views
Sponsorlu Bağlantılar

En çok kullandığımız elektronik cihazlar arasında cep telefonu başı çekmektedir. Çok kullandığımız telefonlar, tablet, bilgisayarları en çok tehdit eden ısınma sorunudur. Telefonların aşırı ısınması nedeniyle içinde bulunan elektronik devrelerinin zarar görmesine sebep olabilmektedir.

Bu nedenle telefonlarda aşırı ısınmanın önüne geçmek için bazı önlemler almak gerekebilmektedir. Şimdi bizde alınacak önlemler arasında neler var bunları listeli şekilde göz önünde bulunarak dikkate alınız.

TELEFONUN ISINMASINI ÖNLEME  

Telefonlar genel olarak aşırı iş yükünün binmesi nedeniyle ısınmaktadır. Bununla birlikte bulunduğunuz ortamlarda buna etkendir.

Telefonun kaldıramayacağı uygulamalar, oyunlar yüklenerek bunun işlemciyi, ram zorlamasıyla cihazlar çabuk ısınmaktadır. Şimdi nelere dikkat edilecektir. Bunun için listeli olarak aşağıda kurallara dikkat ediniz.

  • Telefonu şarjda kullanmak
  • Telefonla çok oyun oynamak
  • Telefonun kamera kullanımı ( instagram, facebook ve diğer sosyal ağlarda canlı yayınlar, hikâyeleri sık sık kullanmak )
  • Telefon kılıfları ( telefonu korumak amaçlı olarak kalın telefon kılıfları kullanma )
  • Çakma şarj cihazı kullanma
  • İnterneti çok kullanma
  • Telefonla çok konuşma
  • Güneş ışığı altında kalması
  • Navigasyon uygulamasını çok kullanma

Yukarıda verdiğimiz temel olarak telefonun ısınması sağlamaktadır. Bu nedenle telefonun çabuk ısınmasının önüne geçmek için yukarıda verdiğimiz kurallara dikkat ediniz.

Sizde telefonum sık sık ısınıyor diyorsanız yukarıda altın kuralları dikkate alınız. Günümüz akıllı telefonlarda fazla ısınmadan dolayı sizi uyarmaktadır.

Apple tarafından iphone, İpad gibi cihazlarda kabul edilen çalışma sıcaklığı 0 ~ 35 derece arasında kullanımı belirtilmektedir.

Bunun için resmi web siteni “https://support.apple.com/tr-tr/HT201678” adresi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Telefonlarda aşırı ısınma zararları, telefonun pil ömrünü kısaltabilir. Telefonun anakart üzerinde kılcal çatlaklar oluşturabilir buda telefonun kendiliğinden kapanmasına sebep verebilir.

TAVSİYE VİDEO;

Bunun için telefonunuzu elle hissedilebilir şekilde ısındığının farkına varacaksınız.

Böylece bir önlem almak için telefonun soğuması bekleyiniz. Bu konumuzda telefonun ısınması engelleyici önlemler alma konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden sorunlarınızı, hatalarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. KOD : 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın