Sponsorlu Bağlantılar

Telefon Operatörlerinde Kalan TL Bakiyesi Sorgulama kodu

1.203 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda kullandığınız GSM Operatörlerinden Turkcell, Avea, Turk Telekom, Vodafone, Bimcell ve diğer telefon operatörlerinde TL Sorgulama nasıl yapılır? Bu konuda meraklı ve acil gerekli olabilecek bu konuda destek vermeye çalışacağız.

Daha öncelerde telefon kontör sorgulama işlemini anlatmıştık, bu işlem daha sonradan paraya dönüştüğü için para sorgulama veya diğer adıyla tl sorgulama işlemi olarak dönüşmüştür. Bizde bu konumuzda sizlere tl sorgulama turkcell, tl sorgulama avea, tl sorgulama vodafone ve tl sogulama kodu arama kelimeleriyle sitemizi ziyaret eden kullanıcılara bilgilendirme yapacağız.

TURKCELL TL SORGULAMA

Eğer Turkcell ön yüklemeli faturasız hat kullanıyorsanız ve hattınızda ne kadar para var, Kalan TL’yi öğrenmek için *123# kodu telefonun klavyesinde tuşlamak sureti ile öğrenebilirsiniz.

turkcell tl sorgulama işlemini farklı yöntemlerde yapabilirsiniz. Bunun için hattınızda kaç tl kaldı sorgulama yapmak için “hesabım” kısmından da öğrenmek için başvurabilirsiniz.

 • https://www.turkcell.com.tr/” adresi üzerinden telefon numaranız ve şifreniz ile “hesabım” kısmına giriş yapınız.
 • Hat özetim
 • TL miktarını öğrenebilirsiniz.

Turkcell kalan tl öğrenmek, sorgulamak için yukarıda işlemler ile kalan para miktarını öğrenerek yükleme işlemini ona göre gerçekleştirebilirsiniz.

VODAFONE TL BAKİYESİ ÖĞRENME

Vodafone hattınızda kalan TL bakiyesini sorgulamak, kalan miktarı öğrenmek için ne yapmalı? Bunun yine Turkcell hattınızda olduğu gibi üç farklı yöntemle bunu öğrenmeniz mümkündür.

 • 7501 numarayı arayarak kalan bakiyeyi sorgulayabilirsiniz.
 • Mesaj bölümüne BAKIYE yazıp 7501 numaraya mesaj atarak vodafone kalan tl miktarını öğrenebilirsiniz.
 • Diğer tl sorgulama vodafone için telefonun klavyesinde *123# kodunu tuşlayarak TL bakiyesini öğrenebilirsiniz.

Vodafone hattınızda kalan paraları sorgulamak bu kadar kolay bunun dışında vodafone hattınız da kalan liraları online servis “https://online.vodafone.com.tr/oss/#/?pageId=BakiyeGoruntuleme” üzerinden sorgulamasını yapabilirsiniz.

TURK TELEKOM TL BAKİYESİ SORGULAMA

Önceleri Avea olarak bildiğimiz ve sonradan birleşerek TURK TELEKOM olarak bildiğimiz gsm operatöründe kalan para bakiyesini, miktarını öğrenmek için yine aynı metotları kullanabilirsiniz. Türk telekom tl sorgulama işleminde kullanacağız kod ve numara ( no ) aşağıdaki gibidir.

 • 9333 no’yu arayarak sorgulama yapabilir ve öğrenebilirsiniz.
 • TL yazıp 9333 numaraya kısa mesaj atarak yapabilirsiniz.
 • *123# kodu telefon tuşları ile sorgulamasını yapabilirsiniz.
 • Telefonun servis > asistan > kredi > kalan kısmından hattınızda ne kadar tl bakiyesi olduğunu öğrenebilirsiniz.
 • Online hizmetler kısmından kalan para miktarını öğrenebilirsiniz.

Turk Telekom bakiye sorgulama işlemini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Türk telekom tl sorgulama faturasız hatlar için bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Bimcell TL BAKİYE SORGULAMA

Eğer Bimcell kullanıyor ve faturasız, ön yüklemeli hattınızda kalan lirayı öğrenmek için *123# kodunu tuşlamanız yeterlidir. Bu hızlı ve pratik yöntemle telefonun içindeki paraları sorgulaması yaparak kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için “https://www.bimcell.com.tr/Content/227/bakiye-sorgulama.aspx” adresi üzerinden detayları alabilirsiniz.

PTTCELL TL BAKİYESİNİ SORGULAMA

Yine faturasız hatlarda kalan tl yi sorgulamak için *123# kodu telefonun tuşlarıyla sorgulamasını yaparak öğrenmeniz mümkündür.

Yukarıda telefon operatörlerinin ön yüklemeli yani para yükleme hattında kullanılmış ve geriye kalan bakiyeyi öğrenmek konusunda siz takipçilere yardımcı olmaya çalıştık. Bununla ilgili eklemek istediğiniz operatörler için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Tavsiye Yazımız : Sonsuzluk işareti klavyede nasıl yapılır?

Diğer konularda sorularınız için soru-cevap sayfamızdan bize sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın