Sponsorlu Bağlantılar

Telefon boşluk {space } tuşu ile yazı imlecini ileri geri alın

1.654 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda telefonun gizli bir özelliği hakkında siz takipçilerimize bilgi vermeye çalışacağız.

İOS { iphone, ipad } veya Android telefonlar, tablette yazı yazarken imleci geriye veya ileriye alarak yanlış yazılan mesajı düzeltmek isteyebilirsiniz. Şöyle de diyebiliriz boşluk bırakmadan yazdığınız kelimeler arasında yazı imlecini alarak metinler arasında boşluk bırakmayı düşünebilirsiniz.

 Telefonda geri alma tuşuna bastığınızda yazılanları da sileceğiniz için bizde telefonun pek bilinmeyen gizli bir özelliği olan space tuşu veya diğer adıyla boşluk tuşu ile imleci geriye, ileriye doğru elinizle sürükleyerek alabilirsiniz.

BOŞLUK TUŞU İLE YAZI İMLECİ GERİYE İLERİYE ALMA

Mobil cihazda yazı yazarken yazı imlecini boşluk tuşuna basılı tutuyoruz elli bir süre sonra ekran hafif matlaştığında basılı tutarak bu tuş ile parmağınızla oynattıkça yerini değiştirebilirsiniz.

Örnek videoda da izleyeceğiniz gibi space tuşuna basılı tutarak yerini değiştirebilirsiniz. Telefonlarda artık mesaj, yazı yazarken bilinmeyen bu gizli özelliği kullanabilirsiniz. Oldukça işinize yaracaktır.

Tavsiye Yazı; imleç işareti nasıl yapılır

Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorunlarınızı, soru şeklinde iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın