Sponsorlu Bağlantılar

Swarm Harita Özelliği Nedir?

277 views
Sponsorlu Bağlantılar

Son zamanlarda Swarm‘da neler oluyor? Son zamanlar da yeni gelen swarm güncellemeleri ile bir çok yeni özelliği birlikte getirdi, bunlardan ilk ki swarm ikonu biraz daha mat bir renk aldıktan sonra içerisine, uygulamayı açtığınızda arayüzde değişikliğe gittiğini fark etmişinizdir.

Uygulama içinde gelen bildirim mesajları, instagram’da olduğu gibi sağ üst köşede dm ikonu üzerinde belirirken , arkadaşlarınızın check-inleri ise mekanlar koyu siyah renkle biraz daha belirgin hale gelmektedir. Kullanıcı arayüzü yani , profili tamamen değiştiğini buradan görülmektedir. 

Profil düzeni biraz daha kategorilere ayrılmış şekilde derlenmiştir, check-in , mekanlar, kategoriler, seriler ve mayor’luklar ve son olarak harita özelliği getirilmiş olarak görülmektedir. Bizim bu konumuzda harita özelliği nedir? bu harita özelliği nasıl kullanıyor? konusunda sizlere kısa bilgiler vermeye çalışacağız. 

 

Swarm harita özelliği nasıl kullanılır? 

swarm harita özelliği, kendi profilinizde haritayı veya arkadaşınızın profilinden arkadaşınızın harita özelliğini açabilirsiniz. Arkadaşınız olmayan bir kişinin harita özelliğini kullanamazsınız yani haritasına bakamazsınız. Bu harita’da neler var yukarıda kendi harita’dan alıntı bir resim görülmektedir, burada gezdiğiniz check-in yaptığınız yerleri il, şehir olarak kategoriye ayrılmış bir şekilde ve check-in sayısı ile birlikte görülmektedir.

Sizin veya Arkadaşlarınız Dünya üzerinde veya Türkiye’de ziyaret ettiği bölgeleri görebilirsiniz. Yani bir yerdeki check-in görmek için harita üzerinde o yere dokunmanız yeterlidir. O yere küçük bir dokunuş ile o yerin yer bildirimi ve varsa fotoğraflarını görme olasılığı vardır.

Kısacası harita özelliği gezdiğiniz yer bildirimi yaptığınız veya arkadaşlarınızın yapmış olduğu yer bildirimlerini dünya üzerinde yada şehir üzerine dokunarak hangi yerlere gittiğini görebilirsiniz tabi bu özellik biraz meraklı kişiler için sanki geliştirilmiş gibi geliyor, sık sık arkadaşlarınızın harita bilgilerini gözden geçirecekler gibi gelmektedir. Bu özellik sadece swarm’da arkadaş olduğunuz kişilerin harita bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Profildeki haritayı kimlerin görebileceğini ayrıca Profil > Gizlilik Ayarları > üzerinden siz veya Arkadaşlar şeklinde iki tür bir ayar özelliği bulunmaktadır. Yani bu arkadaşlarınıza da kapatabilirsiniz bu özelliği bu şekilde özelliği kullanabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın