Sponsorlu Bağlantılar

Şu An Bu Klasöre Erişim İzniniz yok Hata ve Çözümleri

14.787 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızdan başka bir ağ üzerindeki bir klasöre ulaşmak için ve bilgisayarınızda herhangi bir klasöre erişmek üzere  bu klasöre tıkladığınızda karşınıza gelen hata   Şu an bu klasöre Erişim İzniniz yok  olarak karşınıza hata olarak gelmiştir.

şu an bu klasöre erişim izniniz yok hatası

 

Erişim İzni yok hatası bu klasörün güvenlik ve izinler bölümünden kaynaklıdır. Bu klasörün sahipliği veya erişim izni kısıtlanmıştır böylece işi bilmeyen ve önemli evrakların olduğu bu klasöre erişim sağlanamayacağı için korunmuş olur bu nedenler başka sebeplerden dolayıda kaynaklı olabilir.

bu klasöre erişim izniniz reddedildi

 

Yukarıda devam butonu bastığınızda ise karşınıza Bu klasöre erişim izniniz reddedildi şeklinde hata ile karşılaşırsınız.

Şu an bu klasöre erişim izniniz yok kısıtlamasını kaldırmak için erişim izni alabilmek için bir kaç ayarı klasör üzerinden gerçekleştirmek gerekmek te şimdi aşağıdaki adımları izleyelim.

 • Erişimi Engelli Klasör Üzerine gelerek Özellikler Bölümüne girelim.
 • Güvenlik Sekmesine girelim.
 • Düzenle Sekmesine giriyoruz.

erişim izni kaldırma

 

Burada izin verme kısımları işaretli ise bu klasöre erişim izniniz kısıtlı olduğunu gösterir bu kısıtlamayı sadece bilgisayar kullanıcısı ve Admin kullanıcısı verebilir . Eğer Admin değilseniz bunu kaldıramazsınız bunun için Admin sistem Admin kullanıcı adı ve şifresiniz ile bilgisayarı açmanız gerekecektir. Benim bilgisayarımda Adem üzerine geldim çünkü benim bilgisayarımın adı ve Admin olduğum için burayı seçtim.

Yukarıda resimde görüldüğü gibi kaldır seçeneğini bastığımda izin verme kısmında işaretleri kaldıracaksınız veya bunları tek tek el ile kaldırmanız gerekecek bunları kaldırdığınızda ve tamam dediğinizde Bu klasöre erişim sağlayacaksınız.

Eğer Bu bölümde güvenlik sekmesi gelmiyor ise aşağıdaki şu adımları takip edelim.

 • Klasör Özelliği
 • Güvenlik
 • Düzenle
 • Ekle
 • Gelişmiş
 • Şimdi Bul
 • User üzerine gelerek tıklıyoruz
 • Tam denetim üzerine gelerek tıkla ve uygula diyerek kapatalım.

Şimdi Bu klasör izinleri için birde video anlatım şeklinde anlatmak istiyorum ;

klasöre erişim izni yoktur sorunu yukarıda anlatılan çözüm yolları ile sorun çözülmektedir. Bu konuda yaşanan sorunları yorumlar kısmından tarafımıza gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Şu An Bu Klasöre Erişim İzniniz yok Hata ve Çözümleri (9 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Hocam söylediğiniz pencerelerin hiçbiri gelmiyor. Özellikler diyorum güvenlik diyorum “bu nesnenin izin ayarlarını görüntüleme veya düzenleme izniniz yok ” diyor. Ayni pencerede Gelişmiş diyorum sahip kismina gelip duzenle diyorum oturumu açtığım kullaniciyi seçiyorum “nesneleri ve alt kapsayicilarin sahipliğini degistir ” kutucugunu isaretleyip uygula diyorum ancak bir hata oluştu, erisim engellendi uyarısı geliyor ve yine başaramıyorum

 2. Yalnız klasorun boyutu 0 bayt diyor acaba hard disk mi arızalandı, klasorun harddiskte olduğu bölüm mü bozuldu çünkü diğer klasorlerde sıkıntı yok

 3. Hocam lütfen yardım edin.Win10 format attim administrator hesabindayim ama hicbir eylem yapamiyorum yetkinoz yok diyor.Nolur yardımcı olun işimi yapamıyorum bu yüzden

 4. Ben HDD yi SSD ile değiştirdim, yeni windows 10 kurulumu yaptım, eski harddisk HDD yi USD dönüştürücü ile bağladım, ama içindeki klasörlere ve belgelerime erişemiyorum. Tıklayınca klasörlere ” Şu An Bu Klasöre Erişim İzniniz yok ” uyarısı veriyor..Dediklerinizi yaptım ama hala belgelerimi açamıyorum bulamıyorum

  • Hocam harddisk değişince kullanıcı izinleri ve şifreleme de değiş o yüzden “güvenlik” nedeniyle oluşmaktadır.

 5. hocam yrdım edin oyunu hard diske atıcam erişiminiz yok diyor ne yapmalıyım güvenlik bölümüde yok

 6. Adem bey Şimdiye kadar win 10 kurana kadar hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştım illet bir durum hele hele klasör içinde klasörler ve dosyalar varsa insanı çileden çıkarıyor.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın