Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Medya Hesapları Nasıl Korunur

68 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Sosyal Medya hesap güvenliği nasıl alınır, Sosyal ağ hesaplarını koruma altına alma yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Facebook, Instagram, Twitter olmak üzere diğer ağlarınızda en çok görülen güvenlik hataları ve hataların giderilmesini birkaç basit atımla anlatacağız.

Hesabınızın çalınmasının önüne geçmek için aşağıda verdiğimiz kurallar doğrultusunda Sosyal Ağ hesaplarınızı koruma altına alınız.

  • İlk önce her zaman dediğimiz gibi güvenli bir parola ile hesabınızı koruma altına alınız. Kolay şifre tahmini ve kırılması zor parola seçiniz.
  • Güvenli olmayan uygulamalardan uzak durun. İnstagram takipçi kasma, beğeni kasma, takibi bırakanlar kim gibi uygulamalar her zaman risklidir. Bu tür uygulamalar hesabınızı kolaylıkla bir başkasına bırakabilir, başkasının eline geçebilir.
  • Sosyal medya hesabı açarken günlük kullandığınız e-posta adresi ve telefon numarası kullanın doğrulama yapmak için bu iletişim bilgilerinizi kullanın. Bir başkasının eline geçtiğinde bu iletişim bilgileri ile hesabınızı kolaylıkla geri alabilirsiniz. Mail adresi veya telefon numarası değiştiğinde güncel iletişim aracınızı mutlaka doğrulatın.
  • Şüpheli giriş bildirimlerini açınız. Böylece başka cihazlardan, başka ülkelerden açıldığında hesabınız bilginiz olacaktır.
  • İki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif ediniz böylece başkalarının hesabınızı girmesini engellemiş olacaksınız.

TAVSİYE YAZI;

GÜÇLÜ PAROLA OLUŞTURMA

Yukarıda verdiğimiz adımlarla Sosyal Ağ Hesaplarının güvenliğini sağlamış olacaksınız. Basit kurallar dahlinde Sosyal ağlarını korumuş olursunuz.

TAVSİYE VİDEO;

 

Bu konumuzda sosyal ağlarınızı güvende tutma konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın