Sponsorlu Bağlantılar

sorttbls.nlp sorunu nasıl çözülür?

491 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda farklı bir sorun çözümü vermek üzere bu yazımızı yazdık. Bu anlatımda sorttbls.nlp sorunu nasıl çözülür? bununla ilgili sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. sorttbls.nlp hatası genel olarak AMD, ATİ Ekran kartlarında yaşanan bir problemdir.

Bilgisayar açıldığında herhangi bir ayar penceresine girmeye çalıştığınızda, bir program veya oyun açmaya çalıştığınızda bu sorunla sık sık karşılaşırsınız böylece bu can sıkıcı bir hal almaya başlamaktadır bu sorun nasıl çözülür? sorttbls.nlp sorunsalı hakkında sizlere çözüm adımlarını yavaş yavaş vermeye çalışacağız.

“sorttbls.nlp” dosyasını veya derlemesini ya da bağımlılıklarından birini yükleyemedi. Sistem belirtilen dosyaları bulamıyor.

yukarıda gibi uyarı mesajı ile karşılaşılacaktır, bu hata mesajı karşınıza sık sık çıktıkça tamam butonu ile bu pencereyi kapatabilirsiniz fakat sorun çözümü bulunmadıkça bu can sıkıcı bir durum olacaktır.

sorttbls.nlp hatası nasıl çözülür?

sorttbls.nlp problemi ekran kartı ile ilgili olduğu için tabi ki her şeyden önce ekran kartı sürücüleri güncellemesi gerekmektedir. Bu nedenle ekran kartı sürücülerini mutlaka güncelleyin. AMD, ATİ , İntel ekran kartı markası ne olursa olsun ilk önce resmi web sitesi üzerinden ekran kartı marka ve modeline göre sürücüleri buna göre güncelleme yapınız.

  • Bu sorun düzelmedi ise şimdi farklı adımlarla çözüm yolu bulalım, Ekran kartı sürücüsü ve bağlam programları bilgisayardan kaldıracağız, ATI , AMD ekran kartı sürücülerini , .NET FrameWork olmak üzere bunları bilgisayardan kaldırın.
  • Yukarıda yazılımları kaldırdığınız ve bilgisayarın kayıt defterini ve çöp atık dosyalarını temizlemek için CCleaner Programı yardımı ile bilgisayarda bu programlar ile ilgili tümü sürücüleri bu yazılım ile temizleyin.
  • Bilgisayarı yeniden başlatın.
  • Bilgisayarda tüm Windows Update güncellemelerini yerine getiriniz.
  • Güncellemeleri yerine getirdikten sonra .Net FrameWork yazılımı yeniden yüklenecektir veya yüklenmedi ise siz bu yazılımı son sürüm olarak yeniden yükleyin.
  • sorttbls.nlp error çözümü için artık kullandığınız ekran kartı sürücüsünü yeniden yükleyin.

yukarıda adımları uygulamanız halinde sorttbls.nlp problemi büyük olasılık ile düzelecektir. Sistem geri yükleme son akıllara gelen çözüm yoludur, eğer ki sorun hala devam ediyorsa sistem yükleme yaparak sorunu yaşadığınız bir önceki günlere dönüş yapabilirsiniz. Bir sorun .Net FrameWork kaldıramıyorsanız bilgisayarı güvenli mod ile açarak buradan kaldırmayı deneyeceksiniz. Bu sorun böylelikle çözüm sağlayacaktır.

Yinede sorttbls.nlp sorunsalı yaşıyorsanız, yorumları bölümünden tarafımıza bildirmek sureti ile farklı çözüm yolları bulmaya çalışarak tarafınıza mail yolu ile bildirim yapabiliriz. Bunun dışında diğer sorunlar için soru & cevap bölümünden tarafımıza bildirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın