Sponsorlu Bağlantılar

Snapchat ses çıkmıyor sorunu çözümü

3.046 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda snapchat çalışmıyor sorunu ve bununla ilgili hatalar nasıl giderilir? Bununla ilgili ipuçlarını sizlere aktaracağız.

Snapchat kullanırken sesin çıkmaması canınızı sıkabilir. Bu sorun aslında yaygın bir problem olarak görülmemektedir. Genel olarak bazı durumlarda karşınıza çıkabilecek olan snapchat ses hatası bazı yazılımsal veya teknik sorunlar nedeniyle yaşanabilmektedir.

Snapchat ses çıkmıyor mu? Bunun için aşağıda sorunu gidermek için bazı ipuçlarını listeledik ve bununla ilgili olarak sorun nasıl çözülür? Sorularına cevaplar arıyoruz.

SNAPCHAT SES HATASI ÇÖZÜMÜ

Konunun başında dediğimiz gibi bu sorunlar telefondan kaynaklı olabileceği gibi snapchat uygulaması veya telefonun işletim sisteminde güncellemeler nedeniyle de yaşanabilmektedir.

İOS VE Android tabanlı işletim sistemlerinde kullandığınız telefonun marka ve modeline göre çözüm önerileri aynıdır.

1 – Snapchat sesin çıkmamasının en başta nedenlerinden birinin kullanıcıların dalgınlığından kaynaklı olarak telefonu sessiz mod da unutmalarıdır. Telefon sessiz moda aldığınızda videolardan ve hikâyelerden ses çıkmamaktadır.

Telefonun sesinin kapalı olup olmadığını kontrol ederek snapchat uygulamasından sesin çıkıp çıkmadığını kontrol ediniz.

 

2 – Telefonların her modeline göre ses ayarları vardır. Telefonun sessiz mod dışında ses ayarlarını kontrol ediniz. Ses seviyesinin en düşük seviyede olma ihtimali de yüksektir. Eğer ses seviyesi en düşük seviyede ise telefonun sesi çıkmayacaktır.

 

3 – Bluetooth ayarını devre dışı bırakın. Eğer akıllı telefon farklı bir cihaza bluetooth ile bağlı ise sesin telefondan değil de bluetooth cihazıyla bağlı olan cihazdan çıkma ihtimali olabilir. Bunun için snapchat de ses gelmiyor sorunu için bluetooth devre dışı bırakarak kapatınız.

 

4 – Cihazı yeniden başlatınız cihazı yeniden başlattığınızda genellikle yazılım sorunları, hataları düzelir. Tekrar cihazı yeniden başlatarak sesin gelip gelmediğini kontrol ediniz.

 

5 –  Snapchat uygulamasından ses gelmiyor ise diğer uygulamalardan sesin gelip gelmediğini kontrol ediniz. Eğer sorun sadece snapchat de ise o zaman uygulamayı kaldırın ve yeniden yükleyin. Diğer uygulamalarda sorun varsa o zaman telefondan kaynaklıdır.

 

6 – Son olarak uygulamayı kaldırın ve yeniden yükleyin sorun hala devam ediyorsa telefonun işletim sisteminin yani sürüm güncellemesi var mı yok mu kontrol edin güncellemeleri yeniden yükleyin.

7 – Telefonun hoparlör patlak olabilir, arızalı olabilir bunun için teknik servisten destek almak icap edebilir.

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda verdiğimiz tavsiye niyetinde öneriler, çözüm yöntemleri ile snapchat ses hatasını giderme konusunda çözüm sağlanacaktır. Bu konumuzda snapchat ses sorunu nasıl çözülür konusunda sizlere destek vermeye çalıştık.

TAVSİYE YAZI; Snapchat yardım hattı

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilir veya tavsiye yazımızın olduğu yerden snapchat ile ilgili tüm soruları sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Snapchat ses çıkmıyor sorunu çözümü (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. snapte video çekiyorum fakat sesim çok az çıkıyor diğer uygulamalarda böyle sorun yaşamıyorum sorun snapchatte ve silip tekrar yükledim düzelmedi telefonu yeniden başlattım yine düzelmedi telefonu güncellendim yine düzelmedi telefonum sessizde de değil ayarlardan mikrofonuna kontrol ettim ama hala sesim çok kısık geliyor

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın