Sponsorlu Bağlantılar

Snapchat Rakip Gelen İnstagram Stories Nasıl Kullanılır ?

4.256 views
Sponsorlu Bağlantılar

Dünyaca ünlü popüler uygulamalardan olan snapchat uygulamasında çektiğiniz kısa videoları arkadaşlarınıza hikayem olarak veya özel bir mesaj olarak gönderebiliyorsunuz. Snapchat uygulamasında çektiğiniz kısa 10 saniyelik videolar hikayem bölümünde 24 saat süre ile kalmaktadır.

Yeni gelen güncelleme ile instagram bir özelliğini duyurdu İnstagram Stories özelliği ile snapchat’de gibi kısa videoları göndererek 24 saat sonra kendiliğinden silinen bir özelliğini duyurdu.

24 saat kalan bu videolara çizim ve yazı ekleyebilir ve ayrıca kimlerin görebileceği seçebilirsiniz , Snapchat pabucunu dama atacak gibi görünen bu instagram özelliğini nasıl kullanacağız? 

instagram stories özelliği nasıl kullanılır?

Yeni gelen güncelleme ile gelen stories özelliğini nasıl kullanılır? bunu anlatmaya geçelim. Bu Özelliği kullanmak aslında oldukça basit ben bunu resimli anlatım olarak anlatmaya çalışacağım.

instagram stories özelliği kullanma

 

Stories Özelliğini kullanmak için Ana sayfanın sol üst tarafında bir yuvarlak içinde + işaretini göreceksiniz , Buraya dokunduğunuzda kamera bölümü açılacaktır ön veya arka kamera seçimi yapabilirsiniz.

instagram stories video çekme

 

Fotoğraf için dokun veya video için basılı tut” bu kısımda resim çekmek için kamera tuşuna bir kere bastığınızda fotoğraf çekiyor , basılı tuttuğunuzda ise kısa video çekiyorsunuz , ekran da gördüğünüz yön okları kameranın ön veya arka kamerayı çevirebiliyorsunuz. Çektiğiniz video & fotoğraftan sonra Yukarıda > ok tuşu ile ileri ile diğer adıma geçiyoruz.

instagram stories video çekme1

Çekilen Resim üzerine çizik ve yazılar yazabiliyorsunuz. Aa yazan yere bastığınızda fotoğraf üzerine yazı karakteri veya emoji yerleştirebiliyorsunuz. Kalem İkonu bastığınızda çizgiler çizebiliyorsunuz.

instagram stories yazı yazma

Yazılan yazıları kalem seçerek renkli çizgiler ile renklendirebilirsiniz. Hazırladığınız bu video veya fotoğrafları Bitti ile tamamlayarak “Hikayene Ekle” ile 24 saatlik sunum yapabilirsiniz. Böylece snapchat özelliğinde olduğu gibi instagram stories özelliğinde kullanabiliyorsunuz.

Paylaştığınız Ana Sayfa Akışının üst kısmında kendi hikayen ve diğer takip ettiğiniz kişilerin hikayeleri ile görebilirsiniz. Bu paylaştığınız paylaşımı siz izlerken elinizde yukarıya çektiğiniz de kaç kişinin izlediğini görebilirsiniz.

instagram stories izlenim sayısı

 

Paylaştığınız video / Fotoğrafı siz izlerken yukarıya eliniz ile yukarıya kaydırdığınızda instagram stories izlenim sayısını görebilirsiniz. Ayrıca bu paylaşımı kimin izleyeceğini kimin engelleneceği buradan ayarlayabilirsiniz.

instagram stories hikaye ayarları

 

instagram stories hikaye ayarları bu bölümden yapılmaktadır. Hikayeyi Şu Kişilerden Gizle bölümünden kişileri engelleyebilirsiniz. Ayrıca Bu fotoğraf altından mesaj gönderebilir veya Herkes , Takip Ettiğin Kişiler , Kapalı şeklinde mesajları ayarlayabilirsiniz Böylece Hikaye kimlerin yanıt verebileceğini seçebilirsiniz. Detaylı Bir şekilde anlatmaya çalıştım bol eğlenceler….

Arama Tags & Etiket ;

instagram stories özelliği nasıl kullanılır , instagram stories nasıl kullanılır , instagram stories nedir , instagram stories kullanma iphone , instagram stories android

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Snapchat Rakip Gelen İnstagram Stories Nasıl Kullanılır ? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın