Sponsorlu Bağlantılar

Skype görüntü sorunu çözümü

46 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda mobil cihazlarda Skype görüntüsü sorunu ve çözüm yollarını sizlerle paylaşacağız. Unutmayınız bu çözüm yolları kesin çözüm olarak değildir. Sadece biz neler yapılabilir bununla ilgili olarak ön bilgi vereceğiz. Eğer kamerada yaşanan fiziksel sorunlar nedeniyle teknik servisinize götürmek gerekebilir.

Genel olarak Android cihazlarda yaşanan Skype görüntülü aramalarda karşı tarafa videonun bulanık olarak, dağınık olarak gitmesiyle yaşanan problemlerdir.

Bizde bu durumda neler yapılabilir? Bu sorun fiziksel, donatımsal mı yoksa yazılımsal mı bunları kontrol ederek çözüm sağlayacağız.

SKYPE GÖRÜNTÜLÜ ARAMA SORUNU

Bu gibi durumlarda ilk yapılması gereken telefonun kamerasını kontrol etmek olacaktır. Normal telefonda video çekimi moda alarak çekimde herhangi bir arıza olup olmadığını kontrol ediniz.

Gerekirse karşı tarafı WhatsApp veya diğer görüntülü aramalar yapacağınız uygulamalar ile DUO gibi görüntü arama yaparak bu uygulamalarda da bu hatalar, yaşanıyor mu kontrol edelim.

Eğer bu sorun sadece Skype üzerinde yaşanıyorsa Ayarlar > Uygulamalar > Skype üzerinden önbelleği temizleyiniz ve tekrar kontrol ediniz.

Telefonun kamerasını kullanan uygulamalar üzerinden Skype izin verilmiş mi kontrol ediniz. Eğer izinli değilse Skype kamera özelliğini kullanmasını için izin veriniz. Gerekli gördüğünüzde Skype uygulamasını kaldırın ve yeniden yükleyin.

Telefonun işletim sistemini kontrol ediniz. Güncel bir versiyonu olup olmadığını kontrol ediniz eğer eski bir versiyon kullanıyorsa işletim sistemini güncelleyin.

Daha sonra Skype uygulamasını yeni bir versiyonu olup olmadığını kontrol ediniz ve eski sürümse güncelleyin.

TAVSİYE VİDEO;

Sorun kameradan kaynaklı ise cihazının yedeğini alarak teknik servise götürmeniz gerekecektir.

Kamera da sorun yoksa Kullandığınız telefon markasına göre müşteri destek numaraları üzerinden destek bileti atabilirsiniz veya telefon numarası üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Tavsiye Yazı; Skype Yardım ve Destek Hattı

Bu konumuzda Skype görüntülü arama sorunu ve çözümü hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın