Sponsorlu Bağlantılar

Sistem Üreticisi ve Model Adını Nasıl Değiştirilir ?

4.016 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın üretici adı yani sistem üreticisi ve sistem modelinin ismini değiştirebilir miyiz? değiştirebilirsek nasıl bunu nasıl yapabiliriz ? Elimizde marka ve modeli belli bir bilgisayarı başka bir marka ve model olarak ayarlamak isteyen veya toplama oem bilgisayar için bir marka ve model ismi belirleyecek olabilirsiniz tabi buda işin hilesine kaçmak olarak diyebiliriz.

Fakat marka ve model ismini değiştirdiğimizde bilgisayara yeniden işletim sistemi yüklendiğinde veya format attığımızda bu eski haline geri gelecektir. Şimdi o zaman hemen konu anlatımına geçelim.

Bilgisayarımızın marka ve modelini regedit yani kayıt defterini düzenleyerek değiştirmemiz mümkündür. Kayıt Defteri üzerinden aşağıdaki adımları izleyerek değiştirelim.

“HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\OEMInformation”

Win + R tuşları birlikte basarak çalıştır penceresini açalım ve Çalıştır penceresini açalım buraya regedit komutunu yazıyoruz ve kayıt defteri düzenleyicisi açılıyor yukarıda adımları takip edelim.

bilgisayar üretici ismini değiştirme

 

Hemen Sağ Tarafdaki panelde Manufacturer ve Model kayıtlarını görmekteyiz , bunların üzerine gelerek faremiz ile sağ tuş yaparak değiştir ve üzerinde iken çift tıkladığımızda dize düzenle penceresi açılacaktır. Buraya artık istediğiniz isim veya kendinize göre ad verebilirsiniz. Böylece Kendi marka ve modelinizi yazarak kişileştirme yapabilirsiniz. Ayrıca Buradan Üretici Marka Logosunu değiştirebilirsiniz.

Videolu Örnek Anlatım ;

 

Arama Tags & Etiket ;

Bilgisayar markasını nasıl değiştiririm ,bilgisayar model adını değiştirme , bilgisayar markasının ismini değiştirme , bilgisayar modelini değiştirme , model adını farklı bir isim ile değiştirme , bilgisayar markasını farklı bir isim ile nasıl değiştiririz , sistem üreticisinin adı , sistem modelinin ismi , nasıl , farklı , info , manufacturer change , laptop , dizüstü , desktop , masaüstü

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın