Sponsorlu Bağlantılar

Ses Kartı Parametreleri Nelerdir?

563 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın Donanım birimlerinden olan Ses kartlarının Parametreleri sıralayacak olursak aşağıdaki üniteler, birimlerden oluşmaktadır. 

DSP ( Sayısal işaret işleyici ) ;

Ekran kartlarında olduğu gibi ses verilerini işleyecek bir işlemciye ihtiyaç duyarlar. bu gibi işlemciler aynı anda bir çok sesi işleyebilirler.

Bellek ;

DSP işlemlerini yürütürken gereksinim duyduğu geçici hafıza miktarıdır. Belleğinin büyük olması performansı etkiler.

Port Sayısı ;

Standart olarak ses kartında üç adet port bulunur. Ses Girişi – Mikrofon Girişi ve Ses çıkışıdır. Ev sinema sistemlerinde seslerin daha iyi ve yüksek çıkması için çok ses çıkışına sahip ses kartlarını ihtiyaç duyarlar.

ADC ve DAC  ;

Analog ses Digitale çevrilirken hangi hassasiyette olacağı drdin kalitesi açısından önemlidir. 16 bit ses kartı 24 bit ses kartına göre daha az kalitede ve gerçek sesi az temsil ederek verirler.

Frekans Cevabı :

Ses Kartının çıkışının farklı frekanslarda ne kadar kuvvette ses verebileceğini gösterir.

Sertifikalar ;

Ses sıkıştırma üretimi ve dağılımı için gelişmiş teknolojik standartı belirler. Dolby Master ve THX sertifikaları film yapımcıları tarafından kullanılmaktadır.

Sesin Yüksel kalitede en düşük gürültü seviyesi ile kaydedilmesi sıkıştırılması ve iletimi gibi standartlara sahiptir.

Ev ve Genel sinema sistemleri için mükemmel ses görüntü kalitesi sunar. Burada saydığımız içerikler ses kartı parametreleri oluşturmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın