Sponsorlu Bağlantılar

Seo için uygun başlık etiketleri kullanın

12 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sitenizde yazdığınız yazılarda önemli yerleri vurgulamak için başlık biçimlendirme etiketleri kullanabilirsiniz.

Bu başlık biçimlendirme etiketleri H1, H2, H3, H4, H5, H6 boyutlar ile sıralanmaktadır. Bu etiketlerden en büyüğü H1, en küçüğü ise H6 etiketidir.

H1 = örnek

H2 = örnek

H3 = örnek

BAŞLIK ETİKETİNİN ÖNEMİ;

Yukarıda küçük bir örneklendirme yaptık.  Bu başlık biçimlendirmeler büyük fontta olduğu için normal yazılardan farklı olmaları nedeniyle kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Bu nedenle önemli konu başlıklarını bu etiketler ile vurgulamak da fayda vardır.

Bu etiketler hiyerarşik sırayla kullanılmaktadır. Yani bir yazı yazıldığında başlık etiketleri sıralaması büyükten küçüğe doğru yani H1 etiketinden H6 etiketine doğru sıralı olmalıdır.

Seo için önemli olan bu başlık etiketlerinin İngilizce kelime karşılığı HEADİNG TAGS adı verilmektedir.  Yazılarınız da kullandığınız başlık etiketleri yazılarının ön sıralara çıkmasında fayda sağlayacaktır. Fakat bunun sıralaması önemlidir ve ayrıca yazıları boğacak şekilde bu etiketler kullanılmamalıdır.

Her yazıda ayrı başlık etiketleri kullanın bir yazı içinde ne kadar başlık etiketi kullanılabilir? Bir yazı içeriğinde H1 etiketi = 1 adet, H2 etiketi = 4 adet, H3 etiketi= 4 adet, H5 etiketi= 6 adet kadar kullanılabilir.

Eğer wordpress tabanlı site kullanıyorsanız yazı biçimi kısmından bu etiketi kullanabilirsiniz. Yada bu etiketleri <a><h2>Yazı Başlığı<h2> </a> şeklinde kullanabilirsiniz.

Google arama motorları tarafından da dikkat edilen bu başlık etiketleri kullanıcıların dikkatini çekmek için kullanılan html öğeleridir. Bu nedenle bu başlık etiketleri kullanılırken dikkat edilmesi gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın