İpUçları

Search.snap.do Virüsü Nasıl Temizlenir?

Search.snap.do Virüsü Nasıl Temizlenir?

 İnternet Explorer’ı search.snap.do virüsünden temizleme: İnternet Explorer’ı açın, “Araçlar” butonuna basın. Açılan menüden”İnternet Seçenekleri” basın. “Gelişmiş” sekmesinden Sıfırla düğmesine basın . Açılan pencerede Kişisel Ayarları Sil onay kutusunu işaretleyin. İşlem tamamlandıktan sonra Tamam’a basın ve İnternet Explorer’ı kapatın. Explorer kısayoluna sağ tıklayıp Özellikler’e basın Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca “C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe” yazdığından emin olun.

Mozilla Firefox’u search.snap.do virüsünden temizleme: Firefox’u açın, ekranın üst kısmındaki “Firefox” butonuna basın. Yardım menüsünün altındaki Sorun Giderme Bilgileri ni basın. Açılan sayfanın sağ üst köşesindeki “Firefox Tarayıcısını Sıfırla” butonuna basın Açılan pencerede Sıfırla butonuna basın. İşlem tamamlandıktan sonra Firefox kendini yeniden başlatacaktır. Firefox kısayoluna sağ tıklayıp Özellikler’e basın. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca “C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe” yazdığından emin olun.

Google Chrome’u search.snap.do virüsünden temizleme: Chrome’u açın, Tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menü butonuna basın , açılan menüden Araçlar’ı, daha sonra Uzantılar’ı basın . Açılan sayfada “Proxy Tool, PortaldoSites Toolbar, Yontoo, BrowserProtect” vb. bilinmeyen eklentileri geri dönüşüm kutusu ikonuna basarak  kaldırın. Daha sonra tekrar Chrome menü butonuna basın, açılan menüden Ayarlar’ı basın. “Arama Motorlarını Yönet” butonuna basın açılan menüde Google’ı varsayılan yapın ve search.snap.do.com’u kaldırın. Daha sonra anasayfanızı değiştirmek için Ayarlar sayfasındaki “Başlangıçta” bölümünde “Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç”ı işaretleyin. Yanındaki butondan dilediğiniz sayfayı ayarlayın. Chrome kısayoluna sağ tıklayıp Özellikler’e basın. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca “C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe” yazdığından emin olun.

Adım 2: Windows’u search.snap.do virüsünden temizleme

Windows Xp’yi search.snap.do virüsünden temizleme: Başlat menüsünü açın, buradan Kontrol Paneline basın. Açılan pencereden Program Ekle/Kaldır’ı seçin. Buradan search.snap.do ile ilgili tüm programları kaldırın.

Windows Vista ve Windows7’yi search.snap.do virüsünden temizleme: Başlat menüsünü açın, buradan Kontrol Paneline basın  Açılan pencereden “Program Kaldır”ı seçin. Buradan search.snap.do ile ilgili tüm programları kaldırın.

Windows 8’i search.snap.do virüsünden temizleme: Metro kullanıcı arayüzüne gitmek için Windows anahtarına basın. Ekranda sağ tıklayıp, Tüm Uygulamalara tıklayın. Kontrol Paneline tıklayın ve buradan “Program Kaldır”ı seçin. Buradan search.snap.do ile ilgili tüm programları kaldırın.

Adım 3: Anti-virüs programıyla bilgisayarı tarama

http://www.malwarebytes.org/” bilgisayarınızı derin bir taramadan geçirin. Bu 3 adımdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın, search.snap.do virüsünden ve search.snap.do.com arama motorundan tamamen kurtulmuş olacaksınız. 

YORUMLAR (4)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL