Sponsorlu Bağlantılar

Samsung Galaxy M52 Sar Değeri Ne Kadar

31 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Samsung Galaxy M52 Sar Değeri nedir, ne kadar merak edenler için bu konumuzda bilgi vermeye çalışacağız.

Konumuza başlamadan önbilgi olarak sar değeri nedir ve telefonun sar değerini bulma konusunda yazımızı da ayrıca okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

SAR DEĞERİ NEDİR?

 Akıllı telefonlarda sıklıkla duyduğumuz SAR ( Specific Absoration Rate ) kelimesinin kısaltılması olan SAR değeri “özgül soğurma değeri” olarak isimlendirilmektedir.

Akıllı telefon ve elektro manyetik sinyallerin yaymış olduğu radyasyon diğer adıyla elektro sinyallerin vücutta soğrulma değerini ifade etmektedir. Bu değerler insan vücuduna fazla alındığında zararlar vererek insanı hasta etmektedir.

Cihazların bu sinyaller ile maruz bırakabileceği radyasyon emilimi olarak ifade edilmektedir. Sar Değeri W / kg olarak ifade edilmektedir.

SAR DEĞERİ NORMAL STANDART ARALIĞI

 

Samsung Galaxy M52 radyasyon değeri veya Sar değeri normal değerlerde mi? Bu normal değerler nedir, hangi aralıkta olmalıdır. Sar Değeri ABD’de 1.6 W / kg değerlerine kadar normal iken AB ülkelerinde bu değer 2 W / kg olarak kabul görmektedir.

SAMSUNG GALAXY M52 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Samsung Galaxy M52 sar değeri ne kadardır. Bu değerleri vermeden önce telefonun teknik donanım özelliklerine bir değinelim.

Telefonumuz Ekran boyutu 6.7 inç, 128 GB dahili depolama alanı, 8 GB Bellek, Batarya kapasitesi 5000 mAh, işlemci frekansı 2.4 GHZ ve 5G desteği sunmaktadır.

SAMSUNG GALAXY M52 SAR DEĞERİ NE KADAR

Samsung Galaxy M52 sar değeri Kafa için 0.789 W / kg iken Vücut için 1.40 W/kg olarak AB değerleri gelmektedir. Bu değerler yukarıda verdiğimiz gibi ABD ve AB ülkeleri için normal değerler içinde olduğu için uygundur.

SAR değeri Sorumluluk Reddi;

Samsung ve diğer cihazlarda resmi SAR değerini sağlar, fakat tüm modeller tüm ülkelerde piyasaya sürülmediği için bazı değerler resmi olarak mevcut değildir. Bu nedenle farklı bölgelerde bazı değerlerin eksik olduğu görülmektedir.

TELEFONUN SAR DEĞERİNİ ÖĞRENME

 Fakat her zaman söylediğimiz gibi çocuklarımızı mümkün olduğu kadarıyla elektronik cihazlar ve telefonları fazla kullanmamalarını önermekteyiz.

Bu yazımızda Samsung Galaxy M52 sar değeri ne kadar, değerler normal mi, standartlarda mı bu sorulara cevap vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın