Mobil

Samsung Galaxy A12 format atma nasıl yapılır

Samsung Galaxy A12 format atma nasıl yapılır

 

Merhabalar, bu konumuzda Samsung Galaxy A12 formatlama işleminin nasıl yapılır, nasıl yapılmış buna dair bilgi vermeye aktaracağız. Yazımıza başlamadan önce önemli birkaç önemli bilgi verdikten sonra Samsung Galaxy A12 format atma işleminin nasıl yapılır hakkında bilgiler vereceğiz.

Telefon, bilgisayar veya Tablete genel olarak virüslerin bulaşması, donma, takılmalar, yavaşlamalar, ikinci el satışları ve genel olarak teknik servise vermeden cihazlar sıfırlanmaktadır.

Samsung Galaxy A12 sıfırlama işlemi de aynen yukarıda saydığımız işlemelerden birisidir. Cihazın içindeki tüm bilgileri silmeden önce verileri, galerideki resimleri, videoları, önemli notlarınızı, telefon rehberinizi mutlaka yedekleyiniz.

Samsung Galaxy A12 hard reset atma işlemi öncesinde cihazın içindeki tüm bilgilerin yedeğini almayı ihmal etmeyiniz. Samsung Galaxy A12 silme işleminden önce sonraki adım cihazın şarjının %50 seviyenin altında olmadığından gerektiğinde şarja takılı olarak formatlayınız.

 

SAMSUNG GALAXY A12 NASIL FORMAT ATILIR

 

Samsung Galaxy A12 fabrika ayarına geri almadan önce yedekleme ve cihazınızın şarjını kontrol ediyoruz ve cihazın format atma işlemine başlayalım. Sıfırlama için iki farklı yöntemle cihazın içindeki tüm bilgileri sıfırlayacağız.

Telefonun içindeki menüleri ve telefonun üzerinde yer alan fiziksel ( donatımsal ) tuşları kullanarak Samsung Galaxy A12 resetleme işlemine başlayalım.

 

# Ayarlar

# Genel

# Sıfırlama

# Fabrika ayarına dön

# Sıfırla

# Her şeyi sil

Yukarıda adımlarla menüleri kullanarak cihazın içindeki tüm verileri ve bilgileri silerek eski ilk gün gibi ayarına geri döndürebiliriz.

SAMSUNG GALAXY A12 NASIL SIFIRLANIR

 

Samsung Galaxy A12 fabrika ayarına döndürme işlemini birde cihazın üzerinde yer alan fiziksel tuşları kullanarak sıfırlamasını yapacağız.

# Telefonu kapatın

# Telefonun Sesini Açma + Power Tuşu basınız.

# Ekrana Logo gelene kadar basılı tutun

# Ekrana Logo geldiğinde bu tuşlara basma işlemini bitirin

# Recovery

# Wipe Data / Factory Reset

# Reboot System Now

Yukarıda bu menü yardımı ile telefonun sesini kısma tuşu ile gelerek güç tuşunu kullanarak gelebilirsiniz. Böylece telefonu ilk gün gibi eski ayarına geri getirmiş olacaksınız.

Önemli Not format atma esnasında telefonun üzerinden hiçbir parça sökmeyin ve işlemi yarında kesmeyiniz.

Bu yazımızda Samsung Galaxy A12 sıfırlama nasıl yapılır, nasıl yapılmış konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak yaşadığınız problemleri, sorularınız için sayfamızın yorumlar sekmesinden bizimle sorunlarınızı, hataları paylaşabiliriz. KOD: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL