Sponsorlu Bağlantılar

Sabit { Statik } ip nasıl alınır?

2.899 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda sabit yani statik ip adresi nasıl alınır ? bununla ilgili olarak bilgi vereceğim. Bilgisayarların iki farklı ip adresi mevcuttur. Bunlar iç ip adresi diğeri ise dış yani external ip adresi mevcuttur.

Bilgisayarlar aynı network ağ içerisinde bir birleri ile görüşmeleri iletişim kurabilmeleri için iç ip adresi olması gerekir ve aynı network ağında aynı class içinde olmaları gerekmektedir. buna örnek verecek olursak 192.168.1.01 ile 192.168.1.255 arasında olması gerekir kırmızı ile işaretli ip class bir birleri ile görüşecekleri yoldur.

Birde Bilgisayarımızda dış dünya ile iletişime gelebilmek için dış ip adresi , External ip adresine ihtiyaç duyulur. Bunun için Servis Sağlayıcı üyeliğiniz , aboneliğiniz olması gerekir birde Adsl Modem gerek vardır.

sabit ip alma 

İP adresi

Eğer her hangi bir başvurunuz olmadığı sürece size servis sağlayıcıları ( ttnet , Superonline , Teledünya , Türknet ) size dinamik ip diğer adı ile değişken ip adresi vereceklerdir. Dinamik ip adresi Adsl Modemi her açtığınızda size farklı bir ip adresi alacaktır.

Statik ip adresi yani sabit ip adresi , ip adresinizin modemi açıp kapanıncaya kadar size aynı ip adresini vermesidir yani bir ip adresi size her defasında revize edilecektir. Böylece genel olarak güvenlik kamerası kullananlar veya İnternet sitesi yayınlayanlar için gereklidir.

Peki Sabit İp adresi nereden alınır? Sabit ip adresi Servis sağlayıcınız kim ise oraya başvuru yaparak alabilirsiniz , herhangi bir zorluğu yoktur , İnternet aboneliği kimin üzerine kayıtlı ise o kişinin başvurması yeterlidir. Fatura’ya ise 1 TL gibi cüzi bir rakam ilave olacaktır bu Servis sağlayıcıları için ve Yıla göre değişebilir.

Sabit İp adresinin dezavantajları ; Eğer devamlı sohbet kanallarında ve oyun sitelerinde Ban yerseniz ip adresi değiştiremeyeceğiniz için gireme’ye bilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın