Sponsorlu Bağlantılar

rastgele kendiliğinden değişen js reklam banner kodu

887 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda herhangi bir siteye girdiğiniz de ziyaret ettiğiniz de dikkatinizi çeken rastgele reklam kodu örneği hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.  Buna şu şekilde örnek verebiliriz sitelerde google reklamları vardır bu reklam banner çeşitleri ebatlara göre farklı farklıdır.

Aynı siteye tekrar tekrar girdiğiniz de rastgele reklam banner karşınıza gelmektedir. Bu banner’de farklı reklamlar denk gelmektedir. Bu farklı ve kendiliğinden değişen reklamlar nasıl yapılıyor? bunun bir kodu var mıdır?

Bu rastgele reklam kodu aslında bir java’da hazırlanan bir js uzantılı kodlardan oluşmaktadır. Benim java ile ilgili bir tecrübem olmadığı için internet ortamında farklı farklı olarak paylaşılan bu kodu kendi istediğim şekli ile kendime göre derledim ve siz takipçiler için hazırlayarak sundum.

js değişen reklam örneği olarak vereceğimiz link yardımı ile kodu indirip kendi siteniz için derleyin ve kodu istediğiniz alana yapıştırabilirsiniz.

yukarıda örnek js değişken reklam banner vardır, burada kırmızı renk ile belirtiğimiz kısma link adresi 1 ve resim 1 yere banner adresinin gideceği site adresini resim 1 gelen kısma resim url’si yazıyoruz. Bunu isteğe göre çoğaltabilirsiniz. 

width ve height kısmında ise banner boyutlarını belirterek standart bir kendiliğinden değişen reklam kodu oluşturabilirsiniz.  Şimdi geldik kendi kendine değişen banner reklamlar kodu bunu aşağıdaki adres üzerinden indirin.

script reklam örneği indir

js reklam kodu yukarıda adres üzerinden indirerek banner ve site ismini kendinize göre değiştirin ve sitenizde, blog sayfanızda yayınlayarak sizde kendiliğinden her seferinde değişen reklam kodunu kullanabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın