Sponsorlu Bağlantılar

Rakip Youtube videosunun anahtar kelimeleri öğrenme

133 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda herhangi bir youtube videonun anahtar kelimelerini öğrenme konusunda sizlere bu işlemin nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız. Böylece size rakip olan videolarda kullanılan keyword sayesinde sizde kendi stratejinizi belirleyerek buna göre kelime çalışması yapabilirsiniz.

Bu işlem için aynen web sitelerinde yapıldığı gibi kaynak kodlarına inmek gerekecektir. Bu işlem de aynen youtube videoları için geçerlidir. Youtube videolarını kaynak kodlarını inceleyerek kolaylıkla Youtube video da kullanılan anahtar kelimeleri bulmak için kullanabilirsiniz.

Normal şartlarda video izlerken bu videolarda kullanılan etiketler görünmez keyword gizli olduğu için bu işlerle uğraşanlar için bulmak kolay olacaktır. Şimdi bu işlemin nasıl yapılacağını inceleyelim.

YOUTUBE VİDEO KEYWORD KELİMELERİNİ ÖĞRENME

Youtube anahtar kelimelerini öğrenmek istediğiniz video izlemek için açıyoruz ve bu videonun alt etiketini bulmak için CTRL+U tuşlarına birlikte bastığınızda o sayfanın kaynak kodların olduğu yeni bir pencere açılacaktır.

Yukarıda Youtube video da kullanılan anahtar kelimeleri bulmak için farenin sağ tuşu veya direk olarak Ctrl + U tuşlarına bastığınızda anahtar kelimeleri göstermek için sayfa kaynağını açacağız.

Youtube anahtar kelime bulucu olarak CTRL + F tuşlarına bu sayfada basarak arama penceresi açılacaktır. Bu pencereye “keywords” kelimesini yazdığınızda üç farklı bir keywords gösterecektir. İlki Youtube kendi anahtar kelimeleri ikinci bulduğunuz keywords kelimesinde video ait anahtar kelimeleri listeleyecektir.

Böylece Rakip Youtube videoların anahtar kelimelerini bulma işlemini gerçekleştirerek kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu konumuzda Youtube de videoların anahtar kelimeleri nasıl öğrenilir, nasıl tespit edilir konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştık.

NASIL YAPILIR?

 

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bize sorularınızı gönderebilirsiniz. Diğer tüm konularda sorunlarınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın