Sponsorlu Bağlantılar

Programların Yükleme Yolu Nasıl Değişir?

1.131 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayara bir program yüklemeye çalıştığınızda , programın yeri işletim sisteminin kurulu olduğu bölüm ( partition ) dür. Bu bölüm genelde C: diskidir bilgisayar programları bu bölüme yüklenirler işletim sistemi 32 bit ise Program Files (x86) klasörü içine , 64 bit yapıda ise Program Files klasörü içine programın dosyalarını kopyalacaktır.

Bu konumuzda program yükleme yolu nasıl değişir bunun üzerinde duracağız eğer işletim sisteminin kurulu olduğu partition bölümde fazla yer yok ve dosyaları farklı bir disk bölümüne kayıt etmek istiyorsanız yani D: bölümü gibi farklı bölümler için kayıt etmek için bu yolu kayıt defteri düzenleyici ( Regedit ) içinden değiştirebiliriz.

Program Yükleme Bölümü Nasıl Değişir ?

çalıştır komutları nelerdir

Win+R tuş takımına birlikte basarak Çalıştır penceresini açarak “regedit” komutunu yazıyoruz ve enter tuşu ile kayıt defteri düzenleyici açıyoruz.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion” yollarını takip ediyoruz.

program-yukleme-yolu-nasil-degisir

1 > numarası adımları izledikten sonra 2 numarası kırmızı işaretli pencerede ProgramFiledDir dosyasını buluyoruz ve üzerine gelerek bu dosya açıyoruz.

3 numaralı alanda C:\Program Files yazan yerde C kısmını hangi disk adı varsa ve yakıt edeceğiniz yerinin sürücü ismini yazarak tamam diyoruz. Böylece bundan sonra bilgisayarınızda program yüklerken c yerine farklı bir disk alanına kayıt edecektir. Böylece kapasite alanından tasarruf etme yoluna gidebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

programları farklı disk alanına kayıt etme , program yükleme yolu nasıl değişir , program yüklerken farklı bir bölüme kayıt etme , disk alanı değiştirme , kayıt bölümü değiştirme , varsayılan program dizini değiştirme , How to change the program installation path

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın