Sponsorlu Bağlantılar

PhpMyAdmin { SQL } e-posta adresi değiştirme

316 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda phpmyadmin üzerinden oluşturduğumuz SQL veritabanı üzerinden e-posta adresi nasıl değişir bunu bu makalemizden öğrenebilirsiniz.

Bu konumuzda wordpress kurulumu esnasında sizden istenen e-posta adresini daha sonra farklı bir e posta adresi ile değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

WordPress admin panelinde görülen bu e-posta adresini farklı bir mail adresi girmek ve bununla değiştirmek için bizde SQL üzerinden değiştirme konusunda aşağıda sizlere vereceğimiz adımlarla kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

E POSTA ADRESİNİ SQL’DEN DEĞİŞTİRME

Şifresini değiştireceğimiz sitemizin SQL veritabanının barındığı Cpanel giriş yapacağız. Bunu size verilen hosting firması tarafından erişim adresi üzerinden veya cpanel.siteadi.com adresi üzerinden de girebilirsiniz.

  • PhpMyAdmin
  • SQL veritabanı

Tablodan Wp_users buluyoruz.

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi wp_users tablosunu açtığınızda sağ tarafta bu tabloyu düzenleyebilirsiniz. Düzenle butonu bastığınızda tabloda “user_email” alanında kayıtlı e-posta adresinizi güncelleye bilirsiniz.

Tabloda email adresinizi düzenlediniz ve yeni mail adresini girdikten sonra “kaydet” menüsü ile yeni mail adresini güncellemesini gerçekleştiriyorsunuz.

Yukarıda konumuzda sql den email adresi güncellemesi nasıl yapılır bunu sizlere anlatmaya çalıştık. Bununla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın