Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop vertical type aracı

34 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba, bir önceki konumuzda Horizontal Type Tool kullanımı hakkında bilgi vermeye çalışmıştık. Bu konumuzda ise farklı bir yazı türü olan Vertical Type Tool diğer adıyla Dikey Yazım aracı hakkında nasıl kullanılır, nasıl yapılmış tarzında bilgi vereceğiz.

Bu aracımızın kısayol tuşu T harfidir. Aracın amacı yukarıdan aşağıya doğru yazı yazma aracı olarak kullanılmaktadır.

Bu araç Asya ülkelerinde sıklıkla kullanılan yazı tipi olan Japonca veya diğer diller için ya da grafikçiler için kullanılmaktadır. Bu araç aynen çalışma mantığı Horizontal Type Tool aracına benzerliği vardır.

İki farklı yazı yazabilirsiniz yazım aracını aktif ettiğinizde fareyi dokunduğunuz yerde yazmaya başlayabilir veya fare ile basılı tutarak bir yazım alanı oluşturabilir ve buraya yazma işlemine başlayabilirsiniz.

Yine aynen Horizontal Type de olduğu gibi yazı alanına sığmayan yazılar için ızgara sembolü oluşacak ve fare yardımı ile bu alandan açarak alanı genişletebilirsiniz.

Bu konumuzda Vertical Type Tool aracı nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın