Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop Smudge Tool Nedir

35 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Photoshop Smudge Tool nedir, ne işe yarar hakkında bilgi vereceğiz. Photoshop Smudge Tool veya diğer adıyla Leke Aracı olarak da bilinmektedir.

Pikselleri birbirine bulaştırmak suretiyle renk ve piksel geçişler sağlamaktadır. Bu aracı uygulamak için aşağıda adımları uygulamak suretiyle gerçekleştirebilirsiniz.

Photoshop Smudge Tool aracının herhangi bir kısayol tuşu yoktur. Araç çubuğu üzerinden aktif ederek kullanabilirsiniz.

UYGULAMA;

Leke aracını kullanmak için görsellimizi programa yükleyelim. Daha sonra araç çubuğunda > Photoshop Smudge Tool aracığını kullanarak görsel üzerine fırçamızı gezdirdiğimiz de piksellerde bulanıklaştırma işlemini gerçekleştirebiliriz.

Üst kısımda Kontrol çubuğunda Strength değerini artırdıkça piksellerde bulanıklaştırmayı fazlalaştırmış olacağız.

TAVSİYE VİDEO;

Böylece renkleri, pikselleri birbirine karıştırarak leke görevi vermektedir. Bu konumuzda Photoshop Smudge Tool veya diğer adıyla Photoshop Leke Aracı nedir, nasıl kullanılır konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla alakalı sorular içi sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın