Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop shadow / highlights paneli nedir ne işe yarar

30 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Adjustments altında yer alan shadow komutu nedir bununla ilgili olarak bilgi vermeye çalışacağız.

Photoshop Shadows komutu nedir nereden, nasıl açılır bu küçük yazımızda bulabilirsiniz. IMAGE > ADJUSTMENTS > SHADOW > HİGHLİGHTS altında bulabilirsiniz.

Bu özellik görsellerde aydınlık ve karanlık oranını ayarlamak için kullanılan Shadow > Highlights komutuyla kullanılmaktadır.

Bu paneli aktif ettiğinizde farklı bar ayarları ile karşılaşacaksınız. Bu ayarlara kısaca şu şekilde değinirsek;

Shadow; Gölge alanlarını ayarlamaktadır. Burada Amount gölge miktarını, Tone ton ayarlaması, Radius karanlık tonların ayarını gerçekleştirmektedir.

Highlights; Bu ayar ışık ayarlarını gerçekleştirmektedir. Amount ışığın miktarını, Tone ışığın ton ayarını, Radius aydınlık tonları gerçekleştirmektedir.

Adjustments; bu ayar ile renk tonları ayarlanmaktadır. Color renk canlılığı, Midtone ara tonlar için ayarlar yapılmaktadır.

Preview; ön izleme kutucuğudur.

Yukarıda adımlarla bu şekilde ayarlar yapılanmaktadır. Bu yazımızda photoshop shadow highlights kontrol paneli nedir, ne işe yaramaktadır.

TAVSİYE VİDEO;

 

Konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak sorabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın