Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop Select Menü Komutları

37 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımızda select menü komutları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Seçim komutları nelerdir hangi seçim komutları ne işe yarar hakkında siz takipçilerimize bilgiler aktaracağız. Bu nedenle hemen seçme komutları için aşağıda adımlarla işe başlayalım.

TÜMÜNÜ SEÇME ( ALL )

Çalışma sayfasında tümünü seçmek için kullanılan araçtır. Bu aracı kullanmak için kısayol tuşu CTRL + A tuşu ile tümünü seçebilirsiniz. Bunun diğer adı Select All olarak da geçmektedir.

KONTROL PANELİ üzerinden Select > All menüsü üzerinden seçebileceğiniz gibi CTRL + A tuşlarını da kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

DESELECT ( SEÇİLİ ALANI İPTAL ETME )

Bu seçilen alanı iptal etmek için CTRL + D tuşlarını kullanarak seçilenlerin tümünü iptal edebilirsiniz. Bunun diğer iptal edilecek yolu Select > Deselect ( CTRL + D ) yoludur.

RESELECT ( İPTAL EDİLEN SEÇİLİ ALANI YENİDEN SEÇME )

Bunun dışında seçili alanı yanlışla iptal ettiğinizde yeniden seçili alanı aktif etmek istediğiniz de Select > Reselect  ( SHİFT + CTRL + D ) tuşlarını kullanarak yeniden iptal edilen seçilen alanı seçebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda alan seçme, seçili alanı iptal etme, iptal edilen seçili alanı yeniden seçme gibi konularda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın