Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop Magic Eraser Tool Nedir

21 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Photoshop Magic Eraser Tool veya diğer adıyla Sihirli Silgi Aracı Nedir ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Daha önceki konularımızda Photoshop Background Eraser Tool ne işe yarar hakkında bilgiler sunmuştuk. Bu konumuzda ise Photoshop Magic Eraser Tool ne işe yaradığı hakkında bilgi vereceğiz.

 

PHOTOSHOP MAGİC ERASER TOOL NE İŞE YARAR

Görseller de arka planda yer alan pikselleri tek tuş ile kaldıran araç olarak kullanılmaktadır. Arka planda bulunan düz renkleri kaldırmak için kullanılmaktadır.

Aracın kısayol tuşu E harfidir. Görsel üzerinde bulunan düz renk üzerine gelerek bu araca bir kere dokunmanız ile kaldırılmaktadır.

Bu araç da dikkat edilecek bir önemli husus da kontrol şeridinde Tolerance kısmıdır. Bu değer 32 olarak varsayılan olarak ayarlıdır.

Eğer bu sayı değerini artırdıkça kaldırılacak renklere yakın renklerde kaldırılacaktır. Arka plan kilidini açmanıza gerek kalmadan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

PHOTOSHOP BACKGROUND KİLİDİ NASIL AÇILIR

Yukarıda da ayrıca video olarak izleyerek arka plan kilidi nasıl kaldırılır video olarak izleyebilirsiniz. Bu konumuzda Photoshop Magic Eraser Tool nedir, ne işe yarar konusunda bilgi verdik.

Konumuzla alakalı sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın