Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop kısayoları nasıl özelleştirilir

20 views
Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop da menüleri açabilmek için kısayol tuşları kullanılmaktadır. İsteğe göre bu kısayol tuşları kişileştirilebilir.

İstediğiniz yardımcı menüleri açmak için kullandığınız klavye kısayol tuşlarını değiştirmek, kişileştirmek için aşağıda vereceğimiz adımlarla özelleştiriniz.

KISAYOLU KİŞİLEŞTİRME PHOTOSHOP

Standart sekmelerin olduğu kısımda “EDİT” menüsünü görmüşsünüzdür. Bu menü içinde Keyboard Shortcuts sekmesi [ Alt+Shift+Ctrl+K ] tuşlarına birlikte basarak da açabilirsiniz.

Bu tuşlara birlikte bastığınızda “Keyboard Shortsuts and Menus” penceresi açılacaktır.

Yukarıda gördüğünüz gibi standart sekmeleri göreceksiniz. Bu sekme içinde menüler ve bu menüleri çift açtığınızda alt menüleri göreceksiniz.

Biz bunun File dosyasını çift açalım ve New menüsünün kısayolu değiştirelim.

Değiştirmek istediğiniz kısayol tuşunun üzerine gelin ve değiştirmek istediğiniz kısayol tuşlarını kullanarak tuş ataması yapabilirsiniz. Eğer farklı bir menüye atanmış bir tuş takımı varsa değiştirmeye izin vermemektedir.

Farklı bir tuşları kullanarak değiştirebilirsiniz. Böylece klavye kısayolu ataması yaparak isteğe göre kişileştirme, değiştirme işlemini yapabilirsiniz.

 Bu konumuzda photoshop kısayolları değiştirme, kısayol değiştirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın