Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop ile Saydam ( Şeffaf ) Yazı Nasıl Yazılır?

2.041 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar sevgili ademocut.com takipçileri bu konumuzda Photoshop kullanarak Resim üzerindeki bir yazıyı şeffaf ( Saydam ) bir yazıya nasıl dönüştürürüz bunun hakkında sizlere bilgi vereceğim. Genelde Webmaster yada bu işe meraklı kişiler tarafından hazırladıkları resimler ile estetik şekil vermek için kullanılır Peki Resimlere Şeffaf Yazı nasıl oluşturulur ?

 Photoshop Şeffaf yazı Nasıl Yapılır Video Anlatım ;

Photoshop Programını Açıyoruz Daha sonra Resim açıyoruz File > Open Resmimizi açıyoruz.

photoshop şeffaf yazı

Resmimizin Üzerine İstediğimiz yazı yazıyoruz . Sol Kenarda Araçlar > Horizontal Type Tool kısmını seçerek yazımızı resim üzerinde yazıyoruz.

Diğer adımda sağ kenarda Layer bölümünde alt sekmede yerin üzerine gelerek faremizin sağ tuş ile Blending Options bölümüne veya yukarıda Araç menülerin olduğu kısımda Layer > Layer Style > Blending Options bölümüne giriyoruz.

photoshop Bevel and Emboss

 

1-numaralı adımda görüldüğü gibi Bevel and Emboss kısmını işaretliyoruz. Daha sonra 2 numaralı işaretli kısımda Fill Opacity kısmını %1 olarak ayarlıyoruz ve Ok ile Tamamlıyoruz. Yukarıda Anlatıldığı gibi Bir Resim üzerine yazdığımız bir yazıyı Şeffaf yani Silik bir yazı ile Görselleştirerek bir estetik vermeye çalıştık bu tamamen sizin ufkunuza kalmış bir şey kendinizi geliştirebilirsiniz. iyi takipler

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın