Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop Distort Filtresi nedir ne işe yarar

19 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Photoshop Distort Filtresi nedir, ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Photoshop Distort Filtresi ile görsellerde deformasyon gerçekleştirmek için kullanılan bir araçtır. Bu araç ile güzel görseller hazırlanabilir Google görsellerde özgünlük katabilirsiniz.

Bu aracı kullanabilmek için Filter  > Distort aracı altında bulabilirsiniz. Bu araç altında farklı Distort altında filtreler vardır.

Bu filtreler den ilki Displace aracıdır şimdi bu araç ne işe yarar kısaca bununla ilgili bilgi vererek kullanımı hakkında nasıl kullanılır hemen anlatalım.

DİSPLACE;

Bu araca Filter > Distort > Displace ile ulaşabilirsiniz. Bu araç ile hafızaya aldığı görseli başka bir görsele uygulamak için kullanılmaktadır.

Görsellerde deformasyon yapabilmek için açtığınızda burada birkaç ayar ile karşılaşacaksınız. Burada ne yapabilirsiniz?

TAVSİYE VİDEO;

Horizontal Scale yatay, Vertical Scale dikey olarak dokulara uygulanabilmektedir. Stretch to fit ayarı ile doğrudan uygulanabileceği için Tile dokunun devamına uygulanabilmektedir.

Bu konumuzda Deformansyon aracı olarak Distort araçlarından Displace aracı hakkında kısa bilgi verdik. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın yorumlar sekmesinden yazabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın