Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop da yazıları deforme etme ( warp text ) özelliği

29 views
Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceki konumuzda yazılar kısmında yazılar içine resim yerleştirme, yazı sitilleri konusunda bilgi vermeye çalışmıştık. Bu konumuzda yazıları deforme etme konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Bu özelliğin diğer adı warp text olarak da konumuz içinde geçecektir.

Yazıları değişik deforme etme, çekiştirmek ve eğmek için kullanacağımız özellik olarak warp text özelliğini uygulamalı olarak sizlere nasıl yapılmaktadır. Bunu aşağıda konumuzun devamında anlatacağız.

UYGULAMA;

İlk önce daha önceki konumuzda yazı yazma aracığımız horizontal type tool aracı açıyoruz.

Bu aracı aktif ettikten sonra bir yazı yazalım. Kontrol şeridi üzerinde warp text özelliğini açalım veya özelliği üzerinden de edebilirsiniz.

Yukarıda sarı işaretlenmiş kısımdan bu ayarı etkinleştirebilirsiniz. Yukarıda Warp text penceresi üzerinde Style yazan kısımda yazım sitilerini değiştirebilirsiniz.

Burada aşağıda vereceğimiz şekilde ayarları gözden geçirerek ne işe yaradığını hemen öğrenelim.

STYLE; Burada semboller seçerek yazılara seçtiğiniz sembolleri uygulamasını yaparak yazıların şeklini değiştirebilirsiniz.

HORİZONTAL; Bu özelliği seçtiğinizde şekilleri yatay olarak uygulayabilirsiniz.

VERTİCAL; Bu özellik ile seçtiğiniz sembolleri dikey olarak uygulayabilirsiniz.

BEND; Buradan barı oynayarak yazının deformasyonu değiştire bilirsiniz.

DİSTORTİON; Burada oluşturacağınız deformasyonlar da yatay veya dikey artma, azalma miktarını ayarlamanıza yardımcı olacaktır.

VİDEO ANLATIM;

Yukarıda konumuzda photoshop warp text özelliği nasıl kullanılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın