Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop channels paneli nedir

19 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Photoshop Chanels Paneli nedir, ne işe yarar bununla ilgili vereceğiz. Photoshop Chanels görseller üzerinde renkler Photoshop Chanels üzerinde bulunan renk kanalları üzerinden elde edilmektedir.

Bu renk kanalların her biri ayrı ayrı düzenlenmektedir. Bu renkler ayrıca değiştirilebilmektedir. RGB renk uzayında kırmızı, yeşil, mavi işlem yapılmasına imkan sunulmaktadır.

CMYK  renk uzayında siyah mavi, sarı, siyah ve macenta renkleri ile gerçekleşmektedir. Photoshop Chanels aktif edebilmek için Windows > Channels üzerinden etkinleştirilmektedir. Photoshop Chanels bazı ayarlar yer almaktadır.

Load Channel as Selection

Save selection as channel

Create new channel

Delete current channel

Bununla birlikte birde şu ayarları bulabilirsiniz.

New Channel, Duplicate Channel, New Spot Channel, Merge spot Channel, Channel options, Split Channel, Merge Channel ve Panel options ayarlarını bulabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Photoshop Chanels nedir, ne işe yarar konusunda bilgi verdik. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın