Sponsorlu Bağlantılar

Personel avans talep formu örneği Excel

19.582 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda sizlere işçi avans çekme formu excel de sizler hazırladığımız formu xls ve pdf olarak indirerek kullanabilmeniz için bu yazımızı sizlere düzenledik. Bu paylaşım öncesi biraz kısa önbilgi verdikten sonra sizlere vereceğimiz link yardımı ile işçi maaş avans formu excel formatında indirerek kendi şirket Logonuzu ekleyerek indirerek kullanabilirsiniz.

EXCEL AVANS ÖDEME FORMU

İşçiye kanuna uygun ödeme yapma mevzuat da “https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.4857.pdf” adresi üzerinde 4857 sayılı iş kanununda nasıl ödeneceği belirtilmiştir. Elden vereceğiniz, bankadan ödenen maaşlar hakkında kanuna uygun ödeme şeklini buradan ayrıca inceleyebilirsiniz.

Fabrika onlarca, yüzlerce çalışan işçi için ön ödeme yani avans talep etme formu ile işçinin aldığı avansı takip edebilmek elinizde imzalı bir belgenin olmasını istiyorsanız mevzuata göre ödeme yapmak için Excel de hazırladığımız formu indirmek suretiyle kullanabilirsiniz.

PERSONEL AVANS ÖDEME FORMU

İşçinin personeliniz için düzenleyeceğiniz bu formda ilk önce neler var? Kısaca buna değinelim sonra formu indirebilirsiniz.

Başlık olarak Firma Bilgileri, Avansı talep eden işçinin, personelin adı soyadı, departmanı, talep ettiği ücret, konu ( avans talebi )  bu bilgiler ve Konu olarak tarihin olduğu avans çekmek için hazır bir dilekçe örneği de yer almaktadır.

Böylece Yasalara göre avans verme işlemini sözleşme niteliği olarak imzalattıktan sonra avansı verebilirsiniz. Resmi prosedür olarak mevzuatı incelemenizi tavsiye etmekteyiz bu yazımızda sadece form sunulmaktadır.

İŞÇİ AVANS TALEP FORMU EXCEL

PERSONEL AVANS VERME FORMU PDF

Avans ödemeleri konumuzda yukarıda indireceğiniz formu personel tarafından doldurulduktan sonra imzalatarak dosyalamasını yapabilirsiniz.

AVANS NEDİR?

Avans, çalışan personel hak edişinden önce işverenden aldığı ödeme olarak avansı tarif edebiliriz. Ücreti hak etmediği ay içerisinde herhangi bir nedenle maaşından kesilmek, mahsuplaşmak veya geri ödemek şartıyla para almasıdır.

Personel maaş avansı bu şekilde tanımlanmaktadır. Bu konuyla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bize sorularınızı sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın