Sponsorlu Bağlantılar

Pdf Dosyasından Nasıl Resim Alınır ?

796 views
Sponsorlu Bağlantılar

Pdf ( Portable Document Format ) uzantılı dosyalardan nasıl resim alınır ? bununla ilgili blog sayfam üzerinden gönderilen sorulara elimden geldiği kadarı ile hızlı cevaplar vermeye çalışıyorum. Sizlerden gelen sorulardan biride pdf dosyalar üzerinden fotoğraf nasıl alınır üzerine şimdi bununla ilgili olarak çözüm yolunu vereceğim. Pdf Dosyası üzerinde var olan bir resmi alabilmek için bilgisayarın Paint özelliğini kullanabiliriz.

 

Paint özelliğini aslında her yerde kullanabiliriz , Ekran görüntüsü yani screenshot almak için print screen ( Prt Sc ) tuşunu kullanarak alabiliriz.

Bilgisayar ekranında ne görünürse bunun ekran görüntüsü almak için Prt Sc tuşuna basmanız yeterli olacaktır , bu tuşun yardımı ile aldığınız ekran görüntüsü yakalayarak Paint Programı açarak Ctrl + V ile yapıştırabilirsiniz.

paint-pdf

Sağ taraftaki pdf dosyasındaki resmi print screen tuşu ile yakalayarak paint yapıştırdım böylece pdf üzerinden resmi kopyalamış oldum. Ayrıca pdf programı üzerinde snapshot butonu ile’de alabilirsiniz. Bunun uygulamasıda aynıdır , Pdf üzerinde snapshot düğmesine bir kere basınız daha sonra resmi işaretleyerek fare ile , bırakın böylece oranın resmini çekecek ve çektiğiniz resmi paint yapıştırın böylece ekran resmini almış olacaksınız.

Snapshot aktif etmek için pdf > Araçlar > üzerinden aktif edebilirsiniz , aşağıdaki video anlatılmaktadır .

Pdf üzerinden Fotoğraf Nasıl Alınır Video Anlatım ;

Arama Tags & Etiket ;

pdf ,  fotoğraf , resim , nasıl , screenshot , screen , print screen , dosya , fotoğraf , çekme , alma , yakalama

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın